FMP UGOSTIO CIBONU: Šta će reći Grobari na OVAKAV rezultat (FOTO)

29.01.2017. 20:46
KK FMP
KK FMP / Izvor: MN Press

Odigran meč 20. kola ABA lige.

Košarkaši FMP-a ubedljivo su savladali Cibonu u Železniku u 20. kolu ABA lige sa 84:75 (19:21, 26:20, 22:13, 17:21) i tako došli do osme pobede u sezoni zahvaljujući odličnoj igri Filipa Čovića. Ovaj trijumf ekipe FPM-a obradovaće navijače Partizana pošto je Cibona ovim porazom praktično izgubila šanse za plasman u plej-of.

Prva četvrtina protekla je u veoma izjednačenoj igri tokom koje nijedan tim nije uspeo da dođe do značajnije razlike. Prednost je uglavnom bila na strani Cibone, mada nikad veća od dva poena, da bi domaćin uspeo da preokrene u samoj završnici. Ipak, Joksimović je doneo dva poena prednosti gostima na prvom malom odmoru.

Dobro je Cibona počela drugu četvrtinu i preko raspoloženog Marinelija došla i do dvocifrene prednosti (35:25) u 14. minutu. Međutim, razigrali su se Bolden, Čović i Davidovac, a domaćin je brzo uhvatio korak sa Cibonom da bi serijom 16-5 do kraja prvog poluvremena uspeli da dođu do prednosti. Nalet domaćina nije prekinuo ni odmor na poluvremenu, pošto su veoma raspoloženi bili Čović i Bolden koji su inicirali seriju 17-2 pa je u 26. minutu FMP došao do dvocifrene prednosti 60:45, a Cibona je taj zaostatak uspela neznatno da smanji.

U poslednjoj četvrtini brzo je FMP došao i do 17 poena prednosti, da bi zatim mirno igrači Branka Maksimovića odigrali preostali deo meča. Cibona nije uspela čak ni da zapreti u poslednjoj četvrtini, a najviše što su gosti iz Zagreba uspeli da urade bilo je izbegavanje poraza dvocifrenom razlikom.

FMP - CIBONA 84:75 (19:21, 26:20, 22:13, 17:21)

DVORANA: Železnik

SUDIJE: Boltauzer, Obrknežević, Majkić

GLEDALACA: 600

FMP: Radanov 5, Čović 30, Davidovac 10, Apić 2, Lazarević 7, Bursać, Šešlija, Kutlešić, Žižić 10, Ljubičić, Ostin 8, Bolden 12.

CIBONA: Rejnolds 2, Uljarević 2, Šakić 6, Marineli 13, Marić 2, Žorić 14, Ćorić 7, Bošnjak 5, Rozić 12, Slavica, Joksimović 10, Gospić 2.

Cedevita – Igokea 89:78

TABELA: Crvena zvezda 19-0, Partizan NIS 15-5, Cedevita 14-6, Budućnost 14-6, Cibona 11-9, Union Olimpija 9-11, Igokea 9-11, FMP 8-12, Karpoš Sokoli 8-12, Mornar 7-12, Krka 7-13, Zadar 6-14, Mega Leks 6-14, MZT Skoplje 6-14.