Golden Stejt je novi šampion NBA, Durent osvojio prvi prsten (GALERIJA)

13.06.2017. 08:22
NBA
NBA / Izvor: Reuters

Pobednik je odlučen posle serije od pet mečeva.

Golden Stejt Voriorsi su novi šampioni NBA lige! Odigrana je i peta utakmica finala u kojoj su sa 129:120 bili bolji od Klivlend Kavalirsa, a MVP finala je Kevin Durent.

FINALE KAO TRENING: Zvezda lagano PREGAZILA Pantere, Dobrićeva SIMULTANKA! (FOTO)

ITALIJANI JAVLJAJU: CSKA želi da dovede bivšeg košarkaša Partizana kao zamenu za Teodosića! (FOTO)

Prednost Voriorsa od 3–0 je bila nedostižna, pa je Klivlend dobio samo jednu utakmicu a Golden Stejt je u seriji slavio sa 4–1 i osvojio trofej Lerija O'Brajena, te Kavalirsi nisu uspeli da ponove prošlogodišnju senzaciju. Glavni igrač koji je napravio razliku između dva finala je Kevin Durent.

Klivlend je na početku meča stvari držao pod kontrolom, bili su igrači iz Ohaja agresivniji i čvršći u duelima, presecali su igru faulovima pa Golden Stejt nije mogao da se razmaše u igri kojom razbijaju protivničke odbrane.

Kavalirsi su na kraju prve deonice imali i prednost 37:33, čak su i duplirali prednost stigli do 41:33. Ali posle toga sve pada u vodu. Igrači Golden Stejta maksimalno su ubrzavali tempo igre, naterali su rivale da koriste lošu odbranu i još gora rešenja u napadu Kavalirsa i prelomili su utakmicu u drugoj četvrtini.

Uspevali su košarkaši Klivlenda da se približe uglavnom zahvaljujući Lebronu Džejmsu i trojkama Džej Ar Smita, ali je Golden Stejt uvek imao spreman odgovor u vidu igrača koji će na kraju osvojiti MVP titulu finala, Kevinu Durentu, koji je pogodio pet trojki i koji je došao do prve šampionske titule i MVP priznanja u finalu.

Pored njega, prvi prsten je osvojio i Dejvid Vest koji je na početku druge četvrtine držao konce Voriorsa.

Fantastična partija Lebrona, u kojoj je razbio odbranu Klivlenda, titulu je vratio u Oukland, a sebi prvi prsten u karijeri. Voriorsi su kompletirali "osvetu" za prošlogodišnji poraz kada im je titula posle tri vezana nokauta iskliznula iz ruku i otišla u Ohajo.

Durent nijednu utakmicu nije završio sa manje od 31 poena. U odlučujućoj utakmici je imao 39 uz neverovatan procenat šuta iz igre za 40 minuta na parketu, a tome je dodao sedam skokova i pet asistencija.

ZVEZDA DOMINIRALA, RADONJIĆ PORUČUJE: U drugom meču, OVOGA NEĆE biti

Odlično se pokazao i Stef Kari sa 34 poena, šest skokova i deset asistencija, a "džoker" Voriorsa je ovog puta bio Andre Igudala koji je imao 20 poena, a davao je i doprinos u usporavanju Lebrona Džejmsa koga ni sada nije moglo ništa da zaustavi.

"Kralj" koji je imao 41 poen, 13 skokova i osam asistencija nije pomoglo Kavalirsima da ostanu u finalu.

LUDILO U PIONIRU: Kad su Bobi i Majk ušli nastao je LOM (FOTO)