LAZIĆ PAO ISPIT U LAKTAŠIMA: Partizan se jedva izvukao, pa POTONUO U PRODUŽETKU

31.10.2020. 20:49 17:13
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: KK Partizan/MN Press
Crno-beli igraju protiv Igokee u petom kolu ABA lige.

Košarkaši Partizana su gostovali Igokei u Laktašima u meču petog kola ABA lige i posle 40 minuta igre rezultat je 79:79, a onda je nakon produžetka slavio domaći tim - 90:84.

Strava bonus u Noći veštica

MEGA PORAŽENA U CRNOJ GORI: Petrušev pokazao NBA potencijal

NA PRVOM MEČU LAZIĆA NA KLUPI PARTIZANA: Najbrže isključenje trenera u ISTORIJI ABA LIGE - Bajić pregoreo!

Najefikasniji na meču bili su Karmajkl sa 27 poena u domaćem timu i Gordić i Zagorac sa po 17 kod gostiju.

Trener domaće Igokee Dragan Bajić isključen je nakon svega minut i po igre. Tada je Partizan počeo silovito, na startu meča vodio 9:2, ali je serija tima iz Laktaša postala nezadrživa i brzo su okrenuli tok igre.Crno-beli prvi put ove sezone igraju bez Vlada Šćepanovića na klupi, pošto je crnogorski stručnjak odstranjen iz tima. Umesto njega Partizan, u izostanku prvih pomoćnika zbog koronavirusa, vodi nekadašnji trener Crvene zvezde Milivoje Lazić.

Igokea je nakon prvih deset minuta vodila 26:21, a za Partizan je poslednje poene u četvrtini postigao Gordić šutem za tri poena uz zvuk sirene.

Šuterska rapsodija Igokee nastavila se i u drugoj četvrtini, ali uzvraćao je Markus Pejdž vatrom. Razlika je u nekim trenucima iznosila i po deset poena prednosti za Igokeu. Ipak, crno-beli su se polako vraćali i prvo poenima Kodija Milera Mekintajera, a onda ukradenom loptom i trojkom Zagorca stigli do 39:39.

Usledila je klackalica u poslednjim minutima poluvremena i za kraj slobodna bacanja Pota su bila dovoljna za vođstvo domaćih i konačnih 45:43 na poluvremenu.

Početak drugog poluvremena bio je prilično neefikasan, crno-beli su poveli nekoliko puta, ali je Igokea stizala svaki put. Posle osam minuta bilo je 55:55, a na kraju treće deonice ipak je domaći tim napravio seriju od 4:0 i stigao do 59:55. Šut za smanjenje prednosti je promašio Mekintajer uz zvuk sirene.

Otcepila se na +6 Igokea u ranim minutima četvrte četvrtine, ali neki neverovatni promašaji su ih skupo koštali, pa su pre svega Mekintajer i Rade Zagorac trojkama uspeli da održe Partizan u životu. Karmajkl je pravio ogromne probleme beogradskom timu, šutevi sa poludistance bili su bez promašaja i na pet minuta do kraja Igokea je vodila 68:65.

Zagorac i Karmajkl su nastavili "revolveraški obračun" i na dva minuta do kraja domaći su imali prednost 74:71. Na 20 sekundi do kraja Karmajkl je napravio faul i dozvolio Gordiću da postigne poene uz faul, ali je Nemanja Gordić promašio bacanje i ostalo je 77:76. Atić je sa druge strane pogodio svoja i doneo 79:76 ekipi Igokee.

Na 10.2 sekundi do kraja Veličković pogađa trojku i donosi izjednačenje Partizanu. Karmajkl se okliznuo sa jedne strane, a onda Dangubić promašio šut sa pola terena. Završeno je 79:79 i ide se u produžetke.

U produžetku je povela Igokea, a onda je Gordić imao priliku da pogodi tri slobodna bacanja. Uspeo je da ubaci sva tri. Uzvratila je Igokea trojkom i povela 83:82, a onda to isto ponovila i bilo je 86:82. Ušla je u strašnu serija Igokea u tim trenucima, 8:0, tako da je na dva minuta do kraja bilo 88:82.

Gordić je uspeo da smanji u poslednjem minutu, ali je onda Karmajkl dotukao crno-bele. Krajnji rezultat - 90:84.