JOKIĆ NEPREPOZNATLJIV: Nikole se ISPROMAŠIVAO u porazu Denvera!

09.12.2023. 08:16
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Nije bilo njegovo veče...

Denver Nagetsi izgubili su kod kuće od Hjustona, 106:114, što je malo ko mogao da predvidi, s obzirom na to da je domaćin prethodno "vezao" devet trijumfa na svom terenu, a gost isto toliko poraza na strani.

"MALI DETALJI ODLUČILI POBEDNIKA": Sferopulos kratak nakon poraza od Baskonije!Janis Sferopulos

"MALI DETALJI ODLUČILI POBEDNIKA": Sferopulos kratak nakon poraza od Baskonije!

DA JE UŠAO POSLEDNJI ŠUT GIEDRAITISA...Zvezda u napadu ima mnogo opcija! Oba tima su zaslužila pobeduRokas Geidraitis i Duško Ivanović

EVROLIGA: Barsa preokretom srušila Fener, Virtus je nezaustavljivJam Madar

EVROLIGA: Barsa preokretom srušila Fener, Virtus je nezaustavljiv

Međutim, Rokitsi su apsolutno razbili aktuelne šampione u prve tri četvrtine, zaključno sa trećom u kojoj su im ubacili 40 poena, a onda preostalih 12 minuta nije bilo dovoljno Denveru da napravi čudesan povratak.

Nikola Jokić nije imao svoje veče, jer je ubacio 23 poena, ali uz šut 9/26, bez obzira na to što je uhvatio čak 16 lopti i podelio pet asistencija. Mučio se sa šutem Srbin i u porazu od Los Anđeles Klipersa u četvrtak (102:111), kada je pogodio devet od 32 pokušaja i ti problemi nastavljeni su i u ovoj utakmici.

Njegov tim doživeo je treći poraz u nizu i pao je na četvrtu poziciju na tabeli Zapadne konferencije, sa skorom 14-9, a iza Minesote (17-4), Oklahome (14-7) i Dalasa (13-8).

Iako je Denver pokazao da ne želi da se preda timu Imea Udoke, koji je nedavno vređao Lebrona Džejmsa na utakmici, Nagetsi su na kraju treće četrvtine gubili velikih 74:92 i nisu imali "oružja" da ponište toliki minus. Oporavljeni plejmejker Džamal Marej i Nikola Jokić pogurali su ekipu do minusa od sedam poena na tri minuta do kraja (96:103), u poslednjem minutu bilo je i "minus 6" (104:110), ali je Hjustonova zaliha ipak bila prevelika da bi bila ispuštena.

Da situacija za Denver do kraja bude još teža, Marej je bio isključen na 38 sekundi do kraja.

Denver će sledeću utakmicu igrati protiv Atlante u gostima, u utorak 12. decembra od 1:30 ujutru prema vremenu u Srbiji.