JOKIĆ SA POLA SNAGE DO DABL-DABLA: Denver PREGAZIO Oklahomu! Micić upisao 2 poena

29.10.2023. 22:48
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia

Najavljivani "srpski derbi"...

Treća pobeda u nizu na startu NBA lige za Denver koji je naneo prvi poraz Oklahomi. Bilo je 128:95 za aktuelnog šampiona.

KAO BRZI VOZ: Jokić uz zvuk sirene doneo Denveru maksimalnu prednost (VIDEO) Nikola Jokić

KAO BRZI VOZ: Jokić uz zvuk sirene doneo Denveru maksimalnu prednost (VIDEO)

DAN UOČI DERBIJA: Zek Ledej traži najbolju ponuduZek Ledej

DAN UOČI DERBIJA: Zek Ledej traži najbolju ponudu

Baskonija u stanju raspada: Igra ispod svakog nivoa, a Partizan stižeVanja Marinković

Baskonija u stanju raspada: Igra ispod svakog nivoa, a Partizan stiže

Lagano je Denver stigao do prednosti, posle 2+1 Nikole Jokića bilo je 21:11, a posle novih poena Somborca bilo je +12.

Nisu baš išli za rukom šutevi sa distance ekipe Oklahome, ali kada su došli do procenata koji su na višem nivou, uspeli su da vrate jednocifrenu razliku.

Ipak, kada se Jokić vratio na teren sredinom druge četvrtine, Denver je krenuo još jače u napadu, pa su gosti stigli i do +15 (62:47).

Ubrzo je bilo i +18 posle pet vezanih poena Jokića, na drugoj strani se čekao Šej Gildžes-Aleksander koji nije ništa uradio kako treba u prvom poluvremenu.

Sa druge strane, čak 22 poena Jokića na poluvremenu, i to sa pola snage, čini nam se iz naše perspektive.

Nenormalno je Jokić počeo da teroriše koš protivnika početkom drugog poluvremena, bilo je i +25, pa je u poslednjoj deonici kada Jokić nije ni bio na parketu prednost išla i preko 30 razlike.

Nikola je na kraju imao 28 poena i 14 skokova, dodao je 5 asistencija, 75% šuta iz igre, sve to za 29 minuta na parketu, nije bilo potrebe za više od toga.

Micić je igrao i danas, 2 poena i 3 asistencije, Pokuševski svega poen, prvi je igrao 14, drugi 13 minuta.