JUNIORSKO EP: Orliće do pobede posle VELIKOG preokreta vodio sin LEGENDE Partizana (FOTO)

30.07.2017. 18:07
KSS
KSS / Izvor: MN Press

Važno za samopouzdanje.

Odlična reakcija Orlića u Slovačkoj. Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu na Evropskom prvenstvu. Posle poraza od Španije na startu, izabranici selektora Vlade Jovanovića, nekadašnjeg trenera Partizana, su u drugom kolu pobedili Italiju sa ubedljivih 63:46 (15:21, 11:14, 18:7, 19:4), ali tek posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

LJUDINA: Legendarni fudbaler Čelsija POMAŽE DECI u Srbiji (FOTO)

OVO MALO KO ZNA: Ako VEČITI zajedno budu u plej-ofu za LE, može da se desi NEUOBIČAJENA stvar (FOTO)

MarkoPeca
MarkoPeca / Izvor: MN Press

NEMA VIŠE DILEME: Matić postaje najskuplji srpski igrač u istoriji (FOTO)

U prvih 20 minuta Italijani su bili u konstantnoj prednosti, ali je odbrana našeg tima profunkcionisala u nastavku utakmice. Samo 11 primljenih poena u drugom poluvremenu, najbolje svedoči o partiji izabranika Vlade Jovanovića. Serijom od 14:2 na početku treće deonice Srbija je preuzela vođstvo, a potom na početku poslednje četvrtine napravila novu seriju od 9:2 i tako rešila pitanje pobednika. Marko Pecarski (na slici u sredini, sin Miroslava Pecarskog) je sa 15 poena i 7 skokova bio najbolji u srpskom timu, Mišković je dodao 11 poena, uz šest skokova, a Momirov osam poena. U trećem kolu Evropskog prvenstva, u utorak od 13:30 časova, Orlići igraju protiv Ukrajine.

STIŽE LOVA: Partizan je do sada od prodaje i UEFA takmičenja zaradio VELIKU sumu novca (FOTO)