RUTINSKI: Zvezda trojkama savladala Zadar

07.11.2021. 18:20
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: ABA liga/Zadar/Zvonko Kucelin

Šesti trijumf crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su pobedu u sedmom kolu ABA lige pošto su u dvorani ''Krešimir Ćosić'' savladali Zadar sa 83:73 (18:18, 25:19, 25:15, 15:21) i tako stili do šestog trijumfa u regionalnom takmičenju dok su Zadrani doživeli šesti poraz.

ČOVIĆ O ŽOCOVOM ŠMEKERSKOM POTEZU: I Željko ima posebna osećanja za ime Vesna

DA LI ĆE NASLEDITI BERTOMEUA: Oglasio se Čović i sve RAZJASNIO!

KAKAV PEH ZA RADONJIĆA: Zvezda pred Zadar ostala bez još jednog igrača! Teška POVREDA

Odlično je Zvezda krenula u Zadru predvođena raspoloženim Ognejnom Kuzmićem koji je lako izlazio na kraj sa odbranom domaćina pa su u 7. minutu crveno-beli imali dvocifrenu prednost 16:6.  Ipak, Zadar je krenuo da igra nešto bolje, a Zvezdina druga petorka se mučila u napadu pa je domaćin do malog odmora stigao do izjednačenja 18:18. U drugoj deonici je Zadar stigao i do vođstva, a domaćin je dobro šutirao u tom periodu i za tri poena. Ipak, Zvezda je uspela da vrati prednost koja je u jednom trenutku bila i devet poena prednosti, da bi Zadarf do poluvremena prišao na šest razlike.

Crveno-beli su treću deonicu počeli serijom 11-2 i stigli do maksimalnih 15 poena prednosti 54:39. Zadar je uspeo da spusti zaostatak na ispod 10 poena razlike, ali je Zvezda u četiri napada vezala četiri trojke i stigla do vođstva 66:48 i tada prelomila utakmicu. Zvezda je čuvala prednost u poslednjoj četvrtini mada je Zadar na skoro dva minuta pre kraja smanjio na 81:71. Međutim, Radonjić je reagovao tajm-autom, a Zvezda zatim rutisnki privela meč kraju i stigla do pobede.

ZADAR - CRVENA ZVEZDA 73:83 (18:18, 19:25, 15:25, 21:15)

DVORANA: Krešimir Ćosić.

SUDIJE: Dragojević, Juras, Terlević.

GLEDALACA: 500.

ZADAR: Karter 14, Marčinković 5, Paponja, Jordano 9, Brala 5, Vuković 14, Bursać 6, Buljan, Drežnjak 3, Mavra 10, Luković 7.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 14, Uskoković, Davidovac 3, Mitrović 11, Lazić 6, Kalinić 13, Dobrić 5, Holins 10, Simonović 3, Kuzmić 14.

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova gostuju Zadru u dvorani ''Krešimir Ćosić'' u meču koji se igra u okviru sedmog kola ABA lige.

Crveno-beli su u Zadar stigli kao drugoplasirani tim regionalnog takmičenja sa pet pobeda i jednim porazom ,dok je Zadar u potpuno drugačijem raspoloženju pošto je u prethodnih šest kola ostvario samo jedan trijumf, pa je u međuvremenu došlo i do smene trenera.

Trener kluba sa Malog Kalemegdana Dejan Radonjić i dalje ne može da računa na kompletan sastav pa će u Zadru Zvezda biti bez pomoći povređenog Arona Vajta i Nikole Ivanovića koji se oporavlja od korona virusa.

40. minut
Kraj meča, Zvezda je savladala Zadar 83:73.
39. minut
Zadar je vezao trojke i prišao na 81:71 pa je Radonjić zatražio tajm-aut.
35. minut
Volters postiže trojku i Zvezda vodi 78:61. Sve su bliži pobedi crveno-beli u Zadru.
32. minut
Bolje počinje Zadar poslednju četvrtinu, smanjuje na 72:60 i Radonjić traži tajm-aut.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Zvezda je trojkama došla do veće prednosti 68:52.
29. minut
Četiri vezane trojke je postigla Zvezda i vodi 66:48.
27. minut
Uspeo je Zadar na trenutak da spusti zaostatak na jednocifren, ali su Holins i Volters trojkama vratio prednost Zvezde 60:46.
24. minut
Otvorila je Zvezda treću četvrtinu serijom 11-2 i vodi sa maksimalnih 15 poena prednosti 54:39.
23. minut
Zvezda dobr ootvara drugo poluvreme i stiže do maksdimalnog vođstva poenima Voltersa 48:37.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Zvezda vodi 43:37.
18. minut
Zadar je pogodio nekoliko trojki, ali Zvezda ipak uspeva da zadrži prednost 39:32.