DODALI GAS NA KRAJU: Crvena zvezda u završnici slomila UNIKS

11.02.2022. 16:25
Dejan Radonjić, KK Crvena zvezda
Dejan Radonjić, KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Deveti trijumf crveno-belih u Evroligi.

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da u Kazanju savladaju UNIKS u uzbudljivom meču sa 84:77 (22:11, 21:32, 20:22, 21:12) u okviru 26. kola Evrolige i tako stignu do devetog trijumfa u elitnom takmičenju.

DA LI STE IZNENAĐENI: Saša Obradović NAJPLAĆENIJI trener, evo koliko dobija svakog meseca

KAKAV PEH ZA MORNAR: Bez Gordića do kraja sezone

STEFANOVIĆ: Nemamo nikakav pritisak pred Partizan

Dejan Radonjić nije mogao da poežli bolji početak svoje ekipe u Kazanju pošto je Zvezda povela 9:0, a UNIKS do prvih poena stigao tek posle skoro čeitri i po minuta igre. Domaćin se potom razigrao i serijom 9-2 stigo na zaostatak od dva poena 11:9, ali je Zvezda imala odgovor i ponovo povećala vođstvo na 17:9, da bi imala dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine. Kao što je već bio slučj ove sezone, jedna deonica morala je da prođe u vrlo lošoj igri crveno-belih, a to se dogodilo u drugoj četvrtini. UNIKS se raspucao u šutu za tri poena, na drugoj strani crveno-beli nisu bili na nivou sa početka meča, a domaćin je u 17. minutu prvi put na meču stigao do vođstva 31:29. Uspeli su crveno-beli da se ponovo vrate u vođstvo, povedu 41:33 u završnici poluvremena, ali su ponovo usledile neshvatljive greške i dve trojke u nizu domaćina koji je uspeo da se izbori za nerešen rezultat na poluvremenu 43:43.

UNIKS je bio taj koji je uglavnom diktirao ritam u nastavku. Domaćni je konstantno imao prednost, mada su crveno-beli uspevali da drže korak, a izgledalo je da bi tim Velimira Peraovića mogao do ozbiljnije prednosti pošto je Voroncevič pogodio trojku za 65:56 na 48 sekundi pre kraja treće deonice. Međutim, Zvezda je serijom 7-0 uspela da u poslednju četvrtinu uđe sa zaostatkom od samo dva poena 65:63. Odlučujućih 10 minuta meča počelo je otvorenom borbom. Zvezda je dobro krenula, UNIKS uzvratio i imao prednost 71:69. Usledile su tri vezane Zvezdine trojke preko Kalinića, Voltersa i Holinsa za seriju 9-0 i vođstvo 78:71 u 37. minutu. Ispostavilo se da je ta prednost bila odlučujuća. Crveno-beli su uspeli da se odbrane, iako je Hezonja pogodio jednu gotovo nemoguću trojku, ali su na drugoj strani uzvratili Vajt i Volters ša je Zvezda stigla do zaslužene pobede.

UNIKS - CRVENA ZVEZDA 77:84 (11:22, 32:21, 22:20, 12:21)

DVORANA: Kazanj.

SUDIJE: Himenez, Difala, Laurinavičiju.

UNIKS: Spisu 17, Braun 13, Kanan, Brentli 2, Zajcev 7, Hezonja 18, Klimenko, Uzinski 2, Džekiri 7, Mejo 6, Voroncevič 5, Komolov.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević 2, Volters 19, Davidovac 3, Mitrović 10, Lazić, Kalinić 20, Dobrić 5, Holins 10, Ivanović, Marković 5, Vajt 8, Kuzmić 2.

Košarkaši Crvene zvezde danas od 17 časova gostuju u Kazanju ekipu UNIKS-a u utakmici 26. kola Evrolige. Crveno-beli imaju dva poraza u nizu, dok je ruski tim posle serije od tri poraza upeo da ostvari pobedu u prethodnom kolu savladavši Žalgiris.

U prvom meču ova dva itma u Evroligi krajem novembra, UNIKS je ostvario ubedljiv trijumf u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' 98:78. Crveno-beli će na ovom meču biti bez centra Maika Cirbesa koji nije ni doputovao sa ekipom u Kazanj.

UNIKS je osim pobede u Evroligi protiv Žalgirisa uspeo da savlada i CSKA u okviru VTB lige, pa domaćin u dobrom raspoloženju dočekuje Zvezdu koja je dva poraza u poslednjih pet mečeva doživela u Evroligi dok u regionalnom takmičenju za sada sve ide po planu.

40. minut
Odlično je Zvezda odigrala završnicu meča i ostvarila trijumf 84:77.
37. minut
Holins pogađa trojku, Zvezdinu treću uzastopnu i crveno-beli vode 78:71, a Perasović ponovo traži tajm-aut.
35. minut
Kalinić i Volters pogađaju po trojku i Zvezda vodi 75:71, a Perasović traži tajm-aut.
33. minut
Dobro Zvezda započinje poslednju četvrtinu, ali UNIKS ima spreman odgovor i čuva prednost 70:69.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Imao je UNIKS devet poena prednosti, ali je Zvezda serijom 7-0 na kraju treće četvrtine prišla na 65:63.
28. minut
Davidovac postiže trojku i smanjuje prednost domaćina na 58:56.
26. minut
Domaćin poenima Brauna dolazi do prednosti 56:53, Radonjić traži tajm-aut.
24. minut
Bolje je domaćin počeo drugo poluvreme, ali Zvezda drži korak, UNIKS vodi 50:49.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, UNIKS sa dve trojke u završnici stiže do izjednačenja 43:43.
18. minut
Zvezda uspeva da vrati vođstvo i stekne osam poena prednosti 41:33.
17. minut
Prvo vođstvo UNIKS-a na meču, 31:29.
15. minut
UNIKS je skroz prišao crveno-belima koji imaju samo dva poena prednosit 29:27.
13. minut
UNIKS je uspeo da se spusti na jednocifren zaostatak 24:19.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Dobrić trojkom donosi Zvezdi prvu dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine 22:11.
8. minut
Uspeva Zvezda da zaustavi nalet UNIKS-a i vodi 17:9.
7. minut
UNIKS je uspeo da poveže nekoliko poena i smanji zaostatak za Zvezdom na 11:9.
4. minut
Crveno-beli su odlični na početku, UNIKS je još bez poena, Zvezda voli 9:0 i Perasović traži tajm-aut.
2. minut
Zvezda vodi 3:0, sve poene su crveno-beli postigli sa linije za slobodna bacanja.