26.04.2024.
117.1627
109.3752

EVROLIGA: Protiv Efesa ne može bez odbrane, loša partija Zvezde u Istanbulu (FOTO)

26.01.2021. 16:31
Vasilije Micić
Vasilije Micić / Izvor: Foto: Euroleague
Crveno-beli pretrpeli 15. poraz.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Istanbulu od Efesa posle izuzetno loše odigranog meča. Domaćin je trijumfovao sa 86:72 (29:13, 27:22, 19:17, 11:20) i tako stigao do 12. pobede u sezoni dok su crveno-beli doživeli 15. poraz. Efes je do pobede stigao zahvaljujući fantastičnoj odbrani, ali i dličnom šutu za tri poena, dok je Zvezda igrala potpuno bez žara i spuštenog garda.

OVDE imaš 1.500 RSD GRATIS i 30% bonusa na svaki depozit – i pre nego što odigraš tiket

Jokića pitali za Dončića, njegov odgovor je hit

LOVA DO KROVA: Jokić POTPISUJE novi UGOVOR! Postaće najplaćeniji igrač u NBA ligi

Sam početak je bio najava onoga što će se desiti u Istanbulu. Tim Dejana Radonjića kao da je potpuno zaboravio na igranje odbrane, a Efes je to kažanjavao iz napada u napad i već posle 10 minuta imao dvocifrenu prednost 29:13. Početkom druge deonice delovalo je da se Zvezda budi pošto je serijom 8-0 stigla do 29:21, ali je vrlo brzo Efes odgovorio na to i ponovo stekao dvocifrenu prednost, a na poluveeme u ubacio crveno-belima čak 56. poena. Drugi 20 minuta bilo je čisto odrađivanje posal za Efes. Zvezda je pokušala u nekoliko navrata da nešto više učini, ali je raspoloženi domaćin rutinski održavao prednsot i kontrolisao utakmicu do kraja za lagan i ubedljiv trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde danas od 17 časova gostuju Efesu u Istanbulu, u okviru 22. kola Evrolige gde će pokušati da prkeinu niz od četiri uzastopna poraza od turskog tima kojeg predvodi reprezentativac Srbije Vasilije Micić.

Tim Dejana Radonjića igra u promenljivoj formi pošto je u prethodnom kolu poražen od Barselone, a pre toga je savladao Real u Madridu. Na drugoj strani Efes je u prethodnom kolu poražen od Zenita i tako prekinuo seriju od tri pobede u elitnom takmičenju. Crveno-beli će u Istanbulu biti bez pomoći Marka Simonovića koji je još uvek van stroja.

40. minut
Kraj meča, zasluženo slavlje Efesa protiv Crvene zvezde 86:72.
37. minut
Pao je ritam utakmice, domaćin vodi 84:66.
34. minut
Rutinski Efes kontroliše dešavanja na terenu i vodi 80:62.

IV ČETVRTINA

30. minut
Efes odrađuje posao u drugom poluvremenu, 75:52 vodi domaćin pred poslednju četvrtinu.
24. minut
Efes bez problema održava prednost 63:42.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

DRUGO POLUVREME

20. minut
Efes je totalno izbušio Zvezdinu odbranu i vodi 56:35 na velikom odmoru.
19. minut
Ponovo period nešto bolje igre Zvezde koja uspeva da smanji na 49:35.
17. minut
Sve više rste prednost Efesa 46:25.
15. minut
Sve dobro što su uradili u prvih 90 sekundi druge četvrtine izabranici Dejana Radonjića su prosuli u nastavku. Efes se ponovo vratio na dvocifrenu prednost i dodatno je uvećao posle namerne Voldena nad Larkinom i domaćin sada vodi 39:22.
12. minut
Mnogo bolje su crveno-beli zaigrali u drugoj četvrtini i serijom 8-0 smanjili na 29:21.