EVROLIGA: Lojd dva puta promašio za produžetak, Asvel odneo pobedu iz Beograda (FOTO)

29.01.2021. 20:19
Lendri Noko
Lendri Noko / Izvor: MN Press

Zvezda pretrpela 16. poraz.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od Asvela sa 81:78 (25:23, 20:15, 12:18, 24:22)posle neizvesne završnice u kojoj je Džrodan Lojd promašio dva šuta za eventualni produžetak. Ovo je crveno-belima 16. poraz u sezoni.

Meridian Sport lansirao iOS aplikaciju - preuzmi je već danas!

BIĆE LUDNICA NA MALOM KALEMEGDANU: Radonjić ga želi, vraća se ljubimac navijača (FOTO)

ŽREB ZA OI U TOKIJU: Košarkaši Srbije ne mogu na OVE 2 sile, košarkašice u trećem šeširu

Meč je počeo u visokom tempu pošto su oba tima pogađala, mada je Asvle naročito bio precizan u šutu za tri. Zvezda je ipak bez većih problema držala korka zahvaljujući boljem skoku, a gosti su na prvi mali odmor otišli sa dva poena prednosti. Asvel je nastavio u istom ritmu i u drugoj deonici, a Zvezda upala u probleme u napadu i prednost gostiju je polako rasla da bi u jednom trenutku iznosila i 15 poena 45:30, a tim Dejana Radonjića uspeo je do poluvremena da prepolovi zaostatak. Najbolju igru je Zvezda pružila u trećoj četvrtini kada je potpuno zaustavila napade Asvela i uspela da ga ostavi na samo 12 postignutih poena, ap se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa samo poenom viška za Asvel. Tada se rasplamsala najveća borba pošto se igralo koš za koš, a nijedan tim nije dolazio do većeg vođstva. Zvezda nije dobro branila poslednji Asvelov napad pa je Kol sa penala postigao dva poena, da bi Lojd dva puta pokušao da izbori prosužetak, ali nije bio precizan.

Kako je meč tekao, pročitajte u nastavku teksta.

Košarkaši Crvene zvezde večeras od 20.45 u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' dočekuju francuski Asvel u 23. kolu Evrolige. Biće ovo susret timova koji se nalaze u donjem delu tabele, a francuski predstavnik ima pobeduviše u odnosu na sedam trijumfa Crvene zvezde.

Crveno-beli su u novembru u Francuskoj odigrali odličan meč i ostvarili ubedljivu pobedu 89:68, ali se od tada mnogo toga izdešavalo u timu sa Malog Kalemegdana. Sašu Obradovića zamenio je Dejan Radonjić, neki igrači su napustili klub, a crveno-beli su u međuvremenu beležili uglavnom loše rezultate u Evroligi. Ipak, Asvel će biti dobra prilika za tim Dejana Radonjića da ostvari pobedu i prekine niz od dva uzastopna poraza, mada je još uvek pod znakom pitanja da li će Džordan Lojd igrati večeras pošto je ranije završio utakmicu protiv Efesa.

40. minut
Lojd je promašio oba šuta za produžetak i Asvel je stigao do pobede.
39. minut
Igra se koš za koš, Kol ne promašuje u ovim trenucima. Asvel vodi 79:78.
37. minut
Na trenutak je Zvezda povela četiri razlike posle trojke Dobrića, ali je odmah Asvel uzvratio sa pet vezanih poena i poveo 73:72.
35. minut
Zvezda vodi 69:66 posle odličnog pika Voldena i Noka koji Noko završio zakucavanjem.
33. minut
Rasplamsala se borba, Asvel uspeva ponovo da dođe do minimalne prednosti 61:60.
31. minut
Zvezda ponov vodi posle dužeg vremena 58:57.

IV ČETVRTINA

30. minut
Zvezda je odigrala odličnu odbranu u trećoj deonici, Asvelu je konačno stao i šut, pa su crveno-beli pred odlučujuću deonicu prišli na samo poen zaostatka 57:56.
29. minut
Uspela je Zvezda da se potpuno vrati u meč i priđe na 57:54.
25. minut
Malo je Zvezda podigla nivo igre i uspela da prepolovi zaostatak 52:46.
22. minut
Asvel ponovo ima dvocifrenu prednost 50:40.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

DRUGO POLUVREME

20. minut
Zvezda je napravila seriju 8-0 i uspela da smanji zaostatak za Asvelom koji na poluvremenu vode 45:38.
17. minut
Asvel ne staje sa trojkama iz apsolutno svake pozcije i nova maksimalna prednost gostiju 45:30.
16. minut
Asvel nastavlja sa odličnim šutiranjem i stiže do prve dvocifrene prednosti na meču 40:29.
14. minut
Asvel uspeva prvi put da napravi nešto veću prednost 35:29 i Dejan Radonjić reaguje tajm-autom.
12. minut
Asvel nastavlja sa odličnim procentima šutsa, šest trojka iz sedam pokušaja za vođstvo gostiju 31:28.

II ČETVRTINA

10. minut
Asvel uspeo da održi korak sa Zvezdom zahvaljući odličnim procentima šuta i gosti vode posle prve četvrtine 25:23.
6. minut
Crvena zvezda je uspela da zaustavi šut gostiju i pređe u vođstvo 19:14.
4. minut
Asvel bez promašaja od poečtak meča, ali Zvezda ima odgovor. I dalje je nerešeno 11:11.