ZVEZDA UZ DOSTA MUKE SRUŠILA SPLIT: Petrušev se razgoropadio, Nedović se probudio!

17.04.2023. 20:46
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Važna pobeda za crveno-bele...

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Split rezultatom 83:74 u meču 26. kola AdmiralBet ABA lige odigranom u hali "Aleksandar Nikolić".

”PARNI VALJAK” SLAVIO U ZADRU: Partizan od sjaja do očaja i nazad!

OVAKAV ALIBI JOŠ NISMO ČULI! Trener Evroligaša pravda neuspeh ovim: Partizan ne igra u teškom prvenstvu

”ATAMAN NE MRZI SRBE”: Srpski košarkaš progovorio o kobnom danu ubistva Marka Ivkovića

ABA liga, 26. kolo

Crvena zvezda - Split 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13)

Hvala: Aleksandar Nikolić. Beograd

​​​CRVENA ZVEZDA: Vildoza 3, Lazarević 4, Kampaco 9, Mitrović, Lazić 3, Martin 6, Dobrić 5, Ivanović 2, Ilić 7, Nedović 15, Marković 4, Petrušev 25

SPLIT: Saliven 18, Gizdavčić, Kalajžić 10, Tišma 8, Runjić 4, Vuko, Šorter 21, Jukić, Perkušić, Nelson 13

Dobro je Zvezda započela utakmicu u hali „Aleksandar Nikolić“ i poenima Martina povela sa 11:4 nakon uvodna tri minuta. Crveno-beli su ubrzo imali i dvocifrenu prednost (18:7) nakon što je dva slobodna bacanja pogodio Petrušev.

Ipak, imali su domaći mnogo problema sa izguljenim lopta u prvoj četvrtini, čak sedam, i to je omogućilo Splitu da se rezultatski vrati u meč. Krenuli su gosti da sjajno šutiraju za tri poene. Ređali su pogotke sa distance Tišma, Saliven i Šorter, te je domaćin posle prvih 10 minuta imao samo dva poena prednosti (23:21) najviše zahvaljujući sjajnom Petruševu koji je ubacio 10 poena u prvoj deonici.

Gosti su izjednačili na startu druge deonice pogotkom Šortera (23:23), a kada je Šorter pogodio trojku iz ugla gosti su op prvi put poveli (26:25). Trener Zvezde Duško Ivanović bio je nezadovoljan napadačkom igrom svog tima u prvih četiri minuta drge četvrtine, te je u igru uveo Kampaca kako bi domaći pronašli rešenja za odbranu Splita.

Odmah je Kampaco uneo život u igru svog tima i asistencijom bez gledanje pronašao Petruševa na polaganju. Tako su domaći vratili prednost (30:28). Sjajno su za goste tokom čitavog prvog poluvremena igrali Amerikanci Šorter i Saliven, ali je Petrušev dominirao na drugoj strani održavao Zvezdu u vođstvu, koje je na kraju poluvremena iznosilo tri poena (39:36).

Početak treće četvrtine obeležio je povratak na parket Zvezdinog kapitena Branka Lazića koji se posle duže pauze stavio na raspolaganje Dušku Ivanoviću.

Crveno-beli su do prvih poena u drugom poluvremenu došli preko Dobrića koji je pogodio uz dodatno slobodno bacanje, ali je u narednom napadu trojkom uzvratio Saliven i nije dozvolio favoritu da se odlepi (42:41).

Split je ponovo poveo u Beogradu trojkom Tišme (46:44), ali je Zvezdi egal vratio sjajni Petrušev.

U narednih par minuta igrali se u rezultatskom egalu, a domaći su u nekoliko navrata ima tri poena viška, ali su gosti iz Dalmacije uvek imali odgovor na drugoj strani.

Tek je trojkom Nedovića Zvezda stekla opipljivijih + 6 (61:55) u finišu treće deonice. Ipak su gosti ponovo pronašli način da uhvate priključak, ovoga puta preko Nelsona, te je na pred poslednju četvrtinu Zvezda imala samo dva poena viška (63:61).

Nastavio je raspoloženi Nedović da probija odbranu Splićana i na startu četvrte četvrtine i uz večeras najboljeg igrača na utakmici Petruševa vratio „+6“ svom timu (69:63), da bi trojkom Vildoze i košem Markovića Zvezda vratila maksmilanih „+11“ (74:63), a kada je Ilić zakucao domaći su imali ogromnih 16 poena viška (79:63), kompletirali seriju od 12:0 i rešili pitanje pobednika.

Crveno-bele su do trijumfa večeras predvodili maestralni Filip Petrušev sa 25 poena, a pored njega sjajan je bio i Nemanja Nedović koji je ubacio 15 poena.

U ekipi Splita istakli su se Šenon Šorter sa 21 i Luis Saliven koji je ubacio 18 poena.

Aktuelni osvajač ABA lige trenutno je na drugoj poziciji sa skorom 21-3, pobedom manje u odnosu na lidera Partizan i nada se kiksu crno-belih protiv Budućnosti u "Morači", kako bi eventualnim pobedama protiv Mornara i Cedevita Olimpije ligaški deo takmičenja završio na prvoj poziciji i imao prednost domaćeg terena kroz čitav plej-of.