EVROKUP: Metropolitan nadigrao bledi Partizan, mnogo briga za FIlipovskog (VIDEO)

19.01.2021. 20:21
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: Twitter/PartizanBC
Prvi poraz crno-belih u Top 16 fazi.

Košarkaši Partizana doživeli su ubedljiv poraz na gostovanju Metropolitanu pošto je domačin slavio sa 79:62 (22:11, 16:19, 23:16, 18:16) u druom kolu F grupe Top 16 faze Evrokupa. Ovo je bio prvi poraz crno-belih, dok je Metropolitan zadržao maksimalan učinka pošto je savkadao Lokomotivu Kubanj u prvom kolu.

DAME TIME: Lilard prestigao Kobija Brajanta

KAKVA OSVETA: Ertel EKSPRESNO našao klub! U Barseloni OČIMA ne veruju!

MILUTINOV I EKIPA U PROBLEMU: CSKA ostaje bez dovrane, Armejci odlaze iz Moskve?

Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da će Partizan imati mnogo problemau  Francuskoj pošto su se izabranici Saše Filipovskog mnogo mučili u napadu što je domačin iskoristio i posle prve četvrtine već imao dvocifrenu prednost. U drugoj četvrtini je nešto bolje odigrao Partizan, ali nedovoljno da bi bio u egalu na poluvremenu. Igra crno-belih se potpuno raspala u nastavku pošto je Metropolitan u trećoj četvrtini odlično koristio prilike u napadu i konstantno povećavao prednost pa je sa komotnih 15 poena razlike ušao u odlučujuću deonicu. oslednja četvrtina bilo je samo odrđavianje posla za domaćina koji je mirno priveo utakmicu kraju i ostvario ubedljiv trijumf.

Košarkaši Partizana večeras od 20.45 igraju u Francuskoj protiv Metropolitana u drugom kolu grupe F Top 16 faze. Crno-beli će pokušati da u Francuskoj na krilima pobede protiv Trenta u prvom kolu dođu do brejka koji bi im značio za dalje takmičenje.

Metropolitan je kao i Partizan ostvario trijumf u prvom kolu i to pomalo iznenađujući pošto su Francuzi uspeli da savladaju favorizovanu Lokomotivu iz Kubanja. Domaćin duela je u vrlo dobroj formi pošto imaju samo jedan poraz u poslednjih pet kola i to od Le Mana u francuskoh prvenstvu. Na drugoj strani Partizan ima problema u regionalnom takmičenju pošto je posle Borca poražen i od Budućnosti u Podgorici, pa izabranicima Saše Filipovskog biti značajno da dođu do pobede u Frncuskoj.

40. minut
Zaslužena pobeda Metropolitana protiv lošeg Partizana.
37. minut
Potpuno je razbijen Partizan, a Mišino trojkom donosi čak 24 poena razlike domaćinu 77:53.
31. minut
Nova maksimalna prednost za domaćina koji vodi 69:46. Partizan je u velikom problemu.

IV ČETVRTINA

30. minut
Vrlo loša četvrtina za Partizan koji ima minus od 15 poena pošto Metropolitan vodi 61:46.
26. minut
Ponovo je Partizan popustio u odbrani, a domaćinmaksimalno to koristi i dolazi do najveće prednosti 53:36.
24. minut
Serija faulova u napadu na obe strane, ali Metrpoliten čuva vođstvo 44:36.
21. minut
Počelo je drugo poluvreme.

III ČETVRTINA

II POLUVREME

20. minut
Kraj pvog poluvremena. Partizan je zaigrao nešto bolje u drugoj četvrtini, ali je Moetropolitan ipak zadržao prednost.
17. minut
Uspeva Partizan posle tajm-auta da podigne nivo igre, iskoristi greške domaćina i prepolovi zaostatak na 35:28.
15. minut
Muči se Partizan i dalje, a Metropolitan održava dvocifrenu prednost 31:18 i Filipovski ponovo traži tajm-aut.

II ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Metropolitan vodi 22:11, a Partizan ima mnogo problema u napadu.
8. minut
Metropolitan je uspeo da dođe i do prve dvocifrene prednosti 18:8.
6. minut
Partizan ne uspeva da pgoodi skoro ništa na početku, ali domsćin to ne uspeva potpuno da iskoristi i vodi sa 12:6 pa je Filipovski zatražio tajm-aut.