Ledej i Panter doneli prvi trijumf Partizanu u finalu ABA lige

13.06.2023. 18:46 22:18
Zek Ledej
Zek Ledej / Izvor: MN Press

Drugi meč je na programu u četvrtak.

Košarkaši Partizana poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji ABA lige pobedom nad Crvenom zvezdom 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19).

HOĆE LI JOKIĆ BITI NA MUNDOBASKETU? Svetislav Pešić se oglasio o najboljem srpskom košarkašu - i ima šta da kaže

JOKIĆ - NAJBOLJI EVROPSKI KOŠARKAŠ SVIH VREMENA? Hrvati su saglasni, ali Danilović nije

BOMBA IZ LJUBLJANE: Slavni trener preuzeo Cedevita Olimpiju

Crno-beli su odigrali odlično u prvom poluvremenu predvođeni Kevinom Panterom i pogotovo Zekom Ledejom koji su zbirno ubacili 34 poena u prvih 20 minuta. Domaćin je igrao atraktivno u napadu i vrlo borbeno u odbrani, dok su crveno-beli pružili bledu partiju.

Tim Željka Obradovića je igrao sa mnogo više energije u prve dve četvrtine. Iz dobre odbrane dolazio je tečan napad, a šuteri Partizana su često ostajali usamljeni na šutu, što su maksimalno koristili. Domaćin je pogodio devet trojki, a Ledej je bio nerešiva enigma za centre gostiju.

Janis Papapetru i Ognjen Dobrić
Janis Papapetru i Ognjen Dobrić / Izvor: MN Press

Crveno-beli su uspeli da se probude u nastavku meča. Predvođeni Fakundom Kampacom i Ognjenom Dobrićem gosti su se postepeno približavali i posle trojke Bena Bentila uspeli da stignu do 85:80 u poslednjem minutu meča.

Međutim, Partizan je uspeo da sačuva prednost i potpuno zasluženo slavi u uvodnom duelu finalne serije. Druga utakmica je na programu u četvrtak, takođe u "Areni" u 20 časova.

Matijas Lesor i Alen Smailagić
Matijas Lesor i Alen Smailagić / Izvor: MN Press

Partizan – Crvena zvezda 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19)

Dvorana: Štark arena.

Gledalaca: 18.234.

Sudije: Saša Pukl, Josip Radojković, Milan Nedović.

Partizan: Ledej 24 (5sk), Avramović, Koprivica, Panter 19 (4sk, 4as), Smailagić 11 (4sk), Papapetru 1, Egzum 8 (4sk, 4as), Naneli 3, Lesor 9 (5sk), Trifunović, Anđušić 5, Madar 8 (5as, 4sk).

Crvena zvezda: Lazarević 2, Kampaco 15 (10as, 4sk), Mitrović 4, Lazić, Martin 4, Dobrić 17 (6sk, 4as), Ivanović, Ilić 4, Nedović 10, Marković 3 (4sk, 3as), Petrušev 11, Bentil 10 (5sk).

Ceo tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

40. minut
Trojka Bentila za 85:80. Papapetru je pogodio samo jedno slobodno bacanje, 86:80. Promašio je Kampaco i to je kraj za crveno-bele kada je u pitanju prvi duel finalne serije.
39. minut
Greška Nedovića, pa promašaj Madara za tri.
38. minut
Promašuju Naneli, pa Nedović, Madar i Kampaco. Faul Kampaca nad Panterom. Precizan kapiten crno-belih sa penala, 85:77.
37. minut
Zvezda je na samo minus šest posle kontranapada 1:0 i poena Nedovića, 83:77.
36. minut
Dobrić poentira posle ofanzivnog skoka, 81:73. Panter na suprotnoj strani precizan sa linije za slobodna bacanja, 83:73.
35. minut
Smanjuju crveno-beli na jednocifreni minus, opet Dobrić, 79:71. Uzvraća Ledej, 81:71.
34. minut
Panter kažnjava s apenala tehničku grešku Lazarevića. Martin smanjuje na minus 10, 79:69.
33. minut
Važna trojka Madara. Istom merom uzvraća Kampaco.
32. minut
Prvi poeni Ledeja u drugom poluvremenu, 75:61. Zvezda minut i po bez poena, a onda Nedović pogađa trojku, 75:64.

4/4

30. minut
Trojka Dobrića koji je najefikasniji u gostujućem timu sa 13 poena. Crveno-beli su prišli na minus 10 posle kontranapada i poena Bentila, 71:61. Prekida seriju Lesor, 73:61.
28. minut
I Egzum je poentirao iz igre, ponovo se Partizan odlepio na ogromnih plus 18, 71:53. Kampaco odgovara trojkom, 71:56.
26. minut
Kakva minijatura Smailagića. Atraktivno je dva puta poentirao, drugi put uz ličnu grešku Petruševa, 66:49.
25. minut
Petrušev nije dobacio ni do obruča šutiraju trojku, Egzum je sa linije za slobodna bacanja  poentirao jednom, 61:47. Ponovo Dobrić, 61:49.
24. minut
Mini serija gostiju i Dobrića 4:0. Prekida to Smailagić iz okreta, a onda trojka Kampaca, 60:45.
22. minut
Petrušev je pogodio dva penala, a onda brutalno zakucavanje Smailagića, 58:38.

3/4

Zek Ledej
Zek Ledej / Izvor: Srbija Danas/Milana Pavković

20. minut
Egzibiciona partija Partizana, novo zakucavanje Ledeja koji je sakupio 20 poena do velikog odmora. Crno-beli su odlični i u odbrani, dovoljno za plus 20 na poluvremenu, 56:36.,
19. minut
Trojka Madara, na suprotnoj strani je zakucao Ilić, 54:34.
18. minut
Ledej je nezadrživ. Zabeležio je 18 poena, pogodivši sedam šuteva iz igre iz devet pokušaja (3/3 za tri), 51:31.
17. minut
Crveno-beli su očajni u napadu, Partizan koristi bonus gostiju, vezao je pet pogođenih slobodnih bacanja, sada je već plus 20, 47:27.
15. minut
Partizan je imao i plus 15, Zvezda lošije izvodi slobodna bacanja od domaćina. Anđušić iz trećeg pokušaja ubacuje trojku, 42:25.
14. minut
Ledej je nerešiva enigma za crveno-bele, krilni centar je na 13 poena - 37:23. Maksimalna prednost za crno-bele do sada.
13. minut
Dobrić je postigao prve poene za goste u drugoj deonici. Kevin panter ima tri ličlne greške već u 13. minutu, 34:23.
12. minut
Panter je neumoljiv u šutu za tri, postigao je 14 poena. A, onda još jedna odličlna odbrana domaćina i zakucavanje Ledeja u kontranapadu. Partizan igra odlično i vodi 34:21.

2/4

10. minut
Martin je postigao poslednje poena u uvodnom kvartalu, 29:21 za Partizan.
9. minut
Raspoloćen je i Lesor, pogodio je uz faul Petruševa - plus 13, 29:16. A, onda neverovatna trojka Nedovića u poslednjoj sekundi napada, 29:19.
8. minut
Marković je smanjio minus crveno-belih poenima sa distance, ali na isti način odgovara Panter. Kapiten crno-belih već ima devet poena, 21:12. Petrušev je smanjio na 21:14, a onda je Ledej još jednom bio precizan za tri, 24:14.  Lesor je iskoristio namernu ličnu grešku Martina, raste prednost crno-belih 26:14.
6. minut
Sada serija Partizana 5:0. Ledej je bio precizan u šutu za tri poena, a onda je poentirao i Madar u kontranapadu, 18:9.
5. minut
Kampaco je pogodio prvu trojku za goste. Mitrović se zatim upisao u listu strleaca, 13:9.
4. minut
Vrlo raspoložen je Panter, dvojka uz dodatno slobodno bacanje, a onda trojka Nanelija, 13:4.
2. minut
Bentil je postigao prve poene na utakmici sa linije penala, 0:2. Pnater pogađa trojku 3:2, zatim je precizan i Ledej, 5:2.

Meč je počeo.

Startne petorke

Partizan: Madar, Panter, Naneli, Ledej, Smailagić.

Crvena zvezda: Kampaco, Lazić, Dobrić, Bentil, Mitrović.

Prva dva finalna duela se igraju u “Areni” 13. i 15. juna, dok će Zvezda dočekati komšije 18. juna i, ukoliko bude potrebe, 20. juna. Ako bude 2:2 majstorica je na programu 22. juna na terenu Partizana.

19:32 Crvena zvezda će biti oslabljena u prvom meču finala, u timu neće biti Luka Vildoza. Sa druge strane, u sastavu Partizana je oporavljeni Aleksa Avramović.