EVROLIGA: Gudurić i Pjer prekinuli seriju pobedu Partizana

23.02.2023. 21:52 23:21
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Utakmica 25. kola elitnog takmičenja.

Košarkaši Partizana prekinuli su seriju od četiri pobede u Evroligi, pošto su u punoj "Areni" poraženi od Fenerbahčea 97:94 u 25. kolu.

Crno-beli nisu pružili partiju kao u poslednjih mesec dana u eltinom klupskom takmičenju, pogotovo u odbrani, dok je na drugoj strani goste predvodio raspoloženi Marko Gudurić sa 25 poena i sedam asistencija (indeks korisnosti 35) i Dešon Pjer sa 21 poenom (trojke 5/5, šest skokova, tri asistencije).

PETRIĆ BOLAN POSLE BLAMAŽE: Odluku šta treba da uradimo doneće ljudi iz uprave

"URUČITE MU OTKAZ": Grobari OSULI PALJBU nakon šokantnog poraza!

KRAJ EVROPSKE ODISEJE: Šerif usred Humske eliminisao Partizan (VIDEO)

Domaćinu nije pomogla ni odlična igra kapitena Kevina Pantera koji je zabeležio 25 poena. Crno-beli su sada na učinku 13-12 i nastavljaju bitku za plasman u plej-of.

Crno-beli su dobro započeli utakmicu na krilima Jama Madara i Janisa Papapetrua i poveli sa 12:5 u četvrtom minutu. Tada se probudio Džonatan Motli koji je lako ubacio šest poena, ali je Madar bio sjajan i stigao do devet poena već u šestom minutu - 16:11. Međutim, centar gostiju Motli jde bio nezadrživ, pvi je stigao do dvocifrenog košgeterskog učinka, a kada mu se pridružio Dešon Pjer gosti su uspeli minimalno da povedu u finišu prvog kvartala.

Jam Madar
Jam Madar / Izvor: MN Press

Fenerbahče je dodatno pojačao ritam u drugoj deonici. Marko Gudurić je vukao konce igre ekipe iz Istanbula koja je serijom 8:0 stekla vođstvo 33:25 u 13. minutu. Tim Dimitrisa Itudisa je sredinom ove četvrtine, na inspiraciju Gudurića, došao i do plus 10 (37:27), ali je Parrtizan uspeo da se vrati u igru serijom 7:0 posle trojke Pantera i prišao na dva poena zaostatka, 42:40.

Partizan je zaigrao agresivniju odbranu na početku treće četvrtine, a u napadu je faktor iznenađenja bio Alen Smailagić. Mladi centar je uz pomoć Kevina Pantera bio najzaslužniji što su crno-beli sredinom ove deonice stekli plus pet, 62:57. Važne poene ubacili su i Egzum (trojka o tablu) i Papapetru.

Marko Gudurić i Kevin Panter
Marko Gudurić i Kevin Panter / Izvor: MN Press

Međutim, kada se činilo da domaćin slama moral Fenerbahčea, tim iz Istanbula je pokrenuo u poslednja dva minuta trećeg kvartala Gudurić, kojeg je trener Itudis zaboravio na klupi za rezerve punih osam minuta drugog poluvremena.

Posle dve vezane trojke gostiju Fener je poveo 74:71 na startu poslednje deonice, ali su crno-beli posle četiri vezana poena kapitena Pantera ponovo stigli do vođstva, 75:74.

Gudurić je bio nepogrešiv u šutu za tri poena i posle četvrte trojke iz isto toliko pokušaja gosti su poveli 81:78. Pet trojki iz pet pokušaja pogodio je Dešon Pjer, pa je Fener posle nove trojke iz kornera stekao za ovaj meč velikih plus šest, 84:78 sredinom četvrtog perioda.

Imao je Fener sedam poena prednosti kada je Kevin Panter postigao četiri poena u istom napadu, pošto je pogodio trojku uz dodatno slobodno bacanje, 85:82 za goste. Usledilo je zakucavanje Gudurića i poen iz dodatnog penala za 88:82.

Dante Egzum
Dante Egzum / Izvor: MN Press

Partizan je ostajao u igri zahvaljujući preciznom izvođenju slobodnih bacanja, ali je Fener održavao prednost. Gosti su na 80 sekundi do kraja imali pet razlike, 95:90. Ispostavilo se da Partizan to nije mogao da stigne u finišu meča.

Partizan - Fenerbahče 94:97 (22:22, 24:25, 23:21, 25:29)

Partizan: Vukčević, Ledej 2, Avramović 2, Panter 25, Smailagić 9, Papapetru 7, Egzum 17, Naneli 2, Lesor 15 (11sk), Trifunović, Anđušić, Madar 15.

Fenerbahče: Motli 14, Birsem, Vilbekin 15, Edvards 4, Mahmutoglu, Hejs-Dejvis 6, Biberović, Pjer 21 (5/5 za tri, 6sk), Džekiri 4, Gudurić 25 (7as), Buker 5, Kalates 3.