NEPOTREBNA DRAMA: Partizan slomio Huventud, Top 16 Evrokupa vrlo blizu

19.11.2020. 22:21
Nemanja Dangubić
Nemanja Dangubić / Izvor: MN Press

Novi trijumf crno-belih.

Košarkaši Partizana napravili su džinovski korak ka Top 16 fazi Evrokupa. Crno-beli su u odloženoj utakmici šestog kola savladali Huventud rezultatom 78:75, naneli španskom timu prvi poraz u Evropi i sada imaju velike šanse ne samo da budu među četiri tima u grupi A, već i da se bore za visoku poziciju po završetku10. kola.

DOGOVORILI SE ZVEZDA I PARTIZAN: Krupne promene u ABA ligi

BLAT NEMA DILEMU: Avdija može odmah da igra, Pokuševski je ČUDO (FOTO)

KOSOVO JE SRBIJA: Deni Avdija na PREDSTAVLJANJU u NBA ligi oduševio sve u očevoj domovini

Gosti iz Badalone bolje su započeli meč u Beogradu i lako poveli sa 7:2. Crno-beli su se držali u igri zahvaljujući Zagorcu i Dangubiću, posle čijih poena su crno-beli došli do prvog nerešenog rezultata, 10:10 u sedmom minutu.

Huventud je do kraja prve deonice održavao "sitnu" razliku, ali se sve promenilo u drugom kvartalu. Serijom 10:0 u kojoj je Pejdž postigao trojku, a Tomas dvojku uz dodatno slobodno bacanje, Partizan se odlepio na plus sedam, 26:19 u 12. minutu.

Značajnu rolu u drugoj četvrtini odigrao je Nemanja Gordić koji je komandovao igrom crno-belih i uz to postigao šest poena. Kada su gosti smanjivali zaostatak odgovornost je u finišu prvog poluvremena preuzimao Dangubić, pa je srpski tim na veliku pauzu otišao sa osam poena prednosti, 41:33.

Serijom trojki u trećoj deonici Partizan je stekao ključnu razliku. Pogađali su Zagorac, Tomas, Pejdž i Gordić, a iskusni plejmejker je šutem van linije od 6,75 metara pogodio važan šut i na startu poslednje četvrtine. Crno-beli su bežali do plus 14, a gostima je nadu ulivao koliko-toliko raspoloženi Doson.

Huventud se sredinom četvrtog perioda primakao na samo šest poena zaostatka, 70:64, a onda je Tomas pogodio dva penala. Usledila je nova serija grešaka crno-belih i Huventusd je uveo meč u neizvesniju završnicu, 72:67. A, onda je usledila eksplozija u dvorani i silovito zakucavanje Mozlija, 74:67.

Međutim, ni to nije bio kraj. Morgan je vezao pet poena za triler završnicu, 74:72 na minut i 19 sekundi do kraja. Miler-Mekintajer je izgubio loptu i dozvlio gostima čak i da povedu, ali je Basas promašio trojku. Američki plej je u kontranapadu položio loptu u koš za 76:72.

Najefikasniji kdo crno-belih bio je Nemanja Gordić sa 16, a Kodi MilerMekintajer je ubacio 13 poena. Dvocifreni učinak su imali i Rašon Tomas (11) i Nemanja Dangubić (10 poena).

Partizan – Huventud 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26)

DVORANA: Ranko Žeravica (bez prisustva publike).

SUDIJE: Janis Fufis, Jurgis Laurinavičijus, Stanislav Valejev.

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 13, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, Gordić 16 (4as), S. Janković, Veličković, N. Janković 6, Tomas 11 (5sk), Trifunović 1 (5sk), Mozli 6.

HUVENTUD: Doson 19, Lopez-Arostegi 16, Morgan 8, Brodzjanski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, Birgander 4, Para, Maronka.