BALKANSKI KLASIK PRIPAO GOSTIMA: Partizan naneo prvi poraz Ciboni (VIDEO)

15.10.2021. 18:20
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: Foto: ABA liga/Cibona/Mihal Jacic

Crno-beli ostali jedina neporažena ekipa u ABA ligi.

Košarkaši Partizana ostali su jedini neporaženi tim u regionalnom takmičenju pošto su naneli prvi poraz Ciboni u Zagrebu sa 79:61 (22:11, 19:26, 16:13, 22:11). Crno-beli su u nekoliko navrata tokom meča imali dvocifrenu prednost, a definitivno su otpor domaćina slomili u drugom poluvremenu.

BOMBA NA JADRANU! Mozli napustio Partizan, Grobari će poludeti jer stiže u redove ljutog rivala

PODRŠKA SAIGRAČU! Durent o Irvingu: Ne mogu da budem ljut na nekoga ko donosi odluku za sebe

NE SLUTI NA DOBRO: Pešić u SVAĐI sa ključnim igračem Orlova (FOTO)

Tvrdo je počeo meč u Zagrebu. Oba tima nisu mogli ništa da pogode, da bi Cibona nekako stigla do 4:0. Partizan je prve poene postigao preko Ledeja tek u 5. minutu, ali je to bio početak serije od 18-0 posle koje su crno-beli vodili 18:4 u 8. minutu, a dvocifreno vođstvo su zadržali i na prvom malom odmoru. Cibon je uspela da nešto bolje zaigra u drugoj deonici i prepolovi vođstvo Partizana na 25:20 u 13. minutu, da bi tim Željka Obradovića ipak vratio dvocifrenu prednost i vodio 41:27 u 18. minutu. Vukovi su ipak uspeli da uz maksimalan trud do poluvremena naprave seriju 10-0 i stignu na četiri poena zaostatka na velikom odmoru.

Početak drugog poluvremena bio je sličan startu utakmice pošto su oba tima ponovo teško dolazila do poena. Igralo se tokom većeg dela treće deonice koš za koš, a Cibona je uspela da priđe na 51:50 u 27. minutu. Vukovi su zatim propustili nekoliko napada da ponovo stignu do vođstva što je Partizan kaznio sa dve trojke Dangubića i Mura što je crno-belima donelo vođstvo 57:50 na ulasku u poslednju deonicu. Ispostavilo se da je tim trojkama i slomljen otpor Cibone pošto je Partizan brzo stigao do dvocifreene prednosti koju je lako sačuvao, a na kraju ostvario i ubedljivu pobedu.

Košarkaši Partizana od 19 časova igraju meč četvrtog kola ABA lige u Zagrebu protiv Cibone, u dvorani ''Dražen Petrović''. Biće ovo meč jedine dve neporažene ekipe u prethodna tri kola koje su trenutno na vrhu tabele regionalnog takmičenja.

Crno-belima neće biti lako u Zagrebu protiv najprijetnijeg iznenađenja reginalnog takmičenja na početku sezone. Vukovi predvođeni Vladimirom Jovanovićem za sada ostvaruju i bolje rezultate od onih kojim su se nadali navijači.

Na drugoj strani Partizan ipak u Zagreb stiže kao favorit predvođen Željkom Obradovićem, a ova dva tima su tokom pripremnog perioda odigrali meč na turniru u Opatiji koji je Cibona rešila u svoju korist. Ipak, utakmice u zvaničnom takmičenju su nešto sasvim drugo.

40. minut
Kraj meča, Partizan je slavio 79:61 i naneo prvi poraz Ciboni.
38. minut
Partizan je ponovo stigao do maksimalnih 14 poena prednosti 69:55.
35. minut
Održavaju crno-beli dvocifrenu prednost 64:54.
33. minut
Dalas Mur trojkom donosi ponovo Partizanu dvocifrenu prednost 62:52.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Kraj treće četvrtine, Partizan je sa dve trojke u završnicama napada obezbedio prednost 57:50 na ulasku u poslednju deonicu.
27. minut
Seriju promašaja na obe strane prekida Drežnjak, Partizan vodi 51.47.
25. minut
Trojkom Madara Partizan vodi 48:43.
23. minut
Kao i na startu meča nešt osporiji početak drugog poluvremena, Partizan vodi 41:39.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi 41:37.
19. minut
Cibona uspeva da se spusti na jednocifreni zaostatak, crno-beli vode 41:34.
17. minut
Partizan je vratio dvocifrenu prednost i sada vodi 33:23.
15. minut
Cibona je uspela da prepolovi prednost crno-belih koji vode 28:23.
12. minut
Partizan održava dvocifrenu prednost 25:13.

DRUGA ČETVRTINA

10. minut
Kraj prve četvrtine, Partizan vodi 22:11.
8. minut
Cibona i dalje bez koša, Partizan je napravio seriju 18-0 i vodi 18:4.
7. minut
Nastavlja Partizan svoju seriju i sada crno-beli vode 12:4.
6. minut
Partizan posle trojke Pantera serijom 8-0 vido 8:4.
5. minut
Ledej donosi prve poene Partizanu uz faul i koristi dodatno slobodno bacanje. Cibona vodi 4:3.