PARTIZAN BRILJIRAO: Crno-beli SAMLELI Veneciju (VIDEO)

06.10.2020. 23:02
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: FOTO: KK Partizan

Iskupili se za poraz u prvom kolu.

Košarkaši Partizana večeras su u drugom kolu grupe A Evrokupa dočekali italijanskog predstavnika Veneciju. Meč u Hali sportova "Ranko Žeravica" zevršen je rezultatom 95-73 u korist Partizana. Što je prva pobeda beogradskog kluba u ovosezonskom evropskom takmičenju.

Crno-beli su na startu takmičenja poraženi od Huventuda u Badaloni iako su u trećoj četvrtini imali 15 poena prednosti.

Posle izjednačenog prvog poluvremena u kojem su oba tima igrala u serijama i u kojem je domaći tim imao maksimalnih plus 7 u sedmom minutu, tim Vlada Šćepanovića je u nastavku utakmice apsolutno dominirao predvođen raspoloženim Amerikancima Rašonom Tomasom i Kodijem Milerom Mekintajerom.

Tomas je u trećem periodu, koji je njegov tim dobio 33:15, postigao čak 16 poena i uz sjajnu timsku odbranu preokrenuo meč u Partizanovu korist, dok je sredinom poslednje deonice prednost tima iz Humske iznosila velikih 86:62.

Venecija, koju je Šćepanović proglasio za jednog od glavnih kandidata za osvajanje Evrokupa, u Beograd je došla sa tri pobede u prve tri utakmice u prvenstvu Italije i Evrokupu, ali je u Hali sportova "Ranko Žeravica" u drugom poluvremenu osetila snagu srpskog tima.

Tomas je bio najefikasniji sa 22 poena (4/5 za dva, 2/2 za tri), Miler Mekintajer ga je pratio sa 18 /7/8 za dva), 4 skoka i 6 asistencija, Ognjen Jaramaz je upisao 17 /4/6 za dva), dok su Erik Mika i Markus Pejdž zabeležili po 8 poena. Vil Mozli je imao 6 poena i 7 skokova.

Kod gostiju Mičel Vot je imao 16, Majkl Bramos 11, a Džeremi Šapel 9 poena.

Crno-beli u sledećem kolu gostuju Uniksu, koji je večeras u Kazanju savladao Bahčešehir 89:88, a pre toga u Beogradu igraju sa Budućnošću, dok Italijani dočekuju Burg.

Partizan je posle uvodnih poraza od Huventuda i Borca bio pod imperativom, pogotovo ako se zna da u sledeća dva kola u Evropi gostuje u Rusiji i Turskoj, ali je uspeo da probije barijeru i pokažu da su kadra da igraju na izuzetno visokom nivou.

🔥 Let’s go!
Diretta sulla nostra pagina Facebook!#7DaysEurocup #GameTime pic.twitter.com/f5oyq7K64k— Reyer Venezia (@REYER1872) October 6, 2020

Tomas je postigao prvu trojku i prvi koš na utakmici, uzvratio je Bramos, a potom je prvi šut pogodio i Jaramaz.

Tomas već posle dva minuta ide na klupu zbog dve lične greške.

Počeo je meč II kola @EuroCup između #KKPartizan i @REYER1872 #7DAYSEuroCup pic.twitter.com/nxJZGyzBFo— KK Partizan NIS (@PartizanBC) October 6, 2020

Miler Mekintajer je odlično počeo meč na obe stgrane terena - Partizana u 4. minutu vodi 9:5.

Oba tima su polovinom prve četvrtine izašla iz bonusa. Crno-beli u 6. minutu imaju pola koša prednosti - 12:11. Posle koša i dodatnog Jaramaza domaći su poveli 15:11. Bek crno-belih već ima 7 poena.

Trojka Pejdža za najvećih 18:11 u 7. minutu.

Šapel i Dej pogađaju po trojku i u 8. minutu približili su svoj tima na tri poena minusa - 20:17.

Košem Vidmara Venecija je izjednačila - 21:21 u 9. minutu. Problem za goste - Dej ima tri lične greške.

Posle prve četvrtine rezultat je 23:23. Jaramaz je postigao 7, Pejdž 5, Tomas i Miler Mekintajer po 3 poena. Kod gostiju Vot 6, a Bramos i Šalep po 5 poena.

Posle 1/4:#KKPartizan 23@REYER1872 23#7DAYSEuroCup pic.twitter.com/mlsymbx7Ky— KK Partizan NIS (@PartizanBC) October 6, 2020

Venecija je drugu četvrtinu otvorila  serijom 5:0 (23:28), a nalet gostiju prekinuo je Mika prvim poenima na utakmici.

Partizan je u seriji 6:0. Ekipa iz Humske se vrlo brzo vratila u vođstvo - 29:28 (13. minut). Jača odbrana dala je rezultat... Serija Venecije 5:0 posle tajm-auta za 33:29 za goste. Odgovrio je trojkom Stefan Janković - 32:33. Isti igrač je ubrzo, u 15. minutu, dobio treću ličnu grešku.

Tonut pogađa trojku, potom Fotu dva penala i Venecija vodi 38:34 u 17. minutu. Bilo je i maksimalnih 39:34.

Partizan se vratio (40:41) i mao je napad da povede u poslednjem minutu, ali Mika nije pogodio iz dobre pozicije.

Venecija na poluvremenu vodi 43:42. Jaramaz i Miler-Mekintajer su najefikasniji sa po 10 poena, a Pejdž i Stefan Janković su dodali po 5. Kod gostiju Vot je upisao 8, Šapel 7, a Tonut i Vidmar po 6 poena.

Trener Vlado Šćepanović ne računa na Novicu Veličkovića i Brajana Angolu, dok je u timu Rade Zagorac, koji je imao problem sa leđima.

Venecija je u mnogo boljem takmičarskom ritmu od Beograđana, a u prva tri duela u sezoni 2020/21 zabeležili su tri pobede - dve u prvenstvu i jednu u Evrokupu protiv Uniksa - 85:78.

Italijanski tim je 2017. i 2019. bio prvak države, a u odnosu na prošlu sezonu imaju samo jednog novajliju, Novozelanđanina Isaka Fotua.

Večeras je već odigran jedan meč u grupi A - Uniks je u Kazanju savladao Bahčešehir 89:88. Ruski tim ima učinak 1-1, a turski 0-2.