KLS: Dinamik gazi redom, novo slavlje bilo je u Kragujevcu (FOTO)

22.11.2017. 21:03
varda
varda

Izabranici Olivera Popovića savladali su Radnički u 7. kolu.

Ekipa Dinamika zabeležila je rutinsku pobedu na gostovanju u Kragujevcu, u 7. kolu domaće KLS, protiv Radničkog - 82:90 (25:31, 22:21, 20:17, 15:21).

Oliver Popović
Oliver Popović / Izvor: MN Press

Na meču u kragujevačkoj dvorani „Jezero“ izabranici trenera Olivera Popovića su već na startu stekli opipljivu rezultatsku prednost (4:13, 6. minut), ali se domaćin nije predavao, konstantno je držao priključak. U drugoj deonici vođstvo gostiju iznosilo je svega 4,5 poena, a na veliki odmor se otišlo kod 47:52.

U 22. minutu sastav sa Dorćola je odmakao na plus 10 (52:62, Ratko Varda), ali borbeni Kragujevčani su se ponovo primakli, pa je na kraju trećeg perioda bilo 67:69. Međutim, Beograđani ponovo beže na plus 10 (33. minut, 68:78, Nemanja Krstić), ali posle Lalovićeve trojke na semaforu je stajalo 82:86 (38. minut). Ipak, Đurasović, Krstić i ostali nisu dozvolili iznenađenje.

U pobedničkom sastavu najbolji su bili Krstić (17 poena, 4 skoka, 2 asistencije), Varda (16 poena, 10 skokova) i Đurasović (13 poena, 5 skokova). blejk grifin jKod domaćih najefikasniji su bili Kljajević (20 poena, 4 asistencije) i Milosavljević (17 poena, 3 skoka, 4 asistencije), a po 16 koševa postigli su Lalović (3 skoka) i Pavlović (7 skokova).

Dorćolci su ostali na deobi prvog mesta sa skorom 6-1, kao i Borac i Spartak.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.