KLS PLEJ-OF: Na krilima Veličlkovića Partizan slomio otpor Zemunaca (FOTO)

27.05.2021. 19:43
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli poveli u seriji.

Košarkaši Partizana savladali su Mladost u prvoj utkamici četvtfinala plej-ofa KLS-a. Crno-beli nisu blistali, ali im je tek nekoliko bljeskova naročito u poslednjoj četvrtini bilo dovovljno da slome otpor borbenih Zemunca - 70:50 (21:14, 11:12, 17:14, 21:10 ). Izabranici trenera Matovića, predvođeni raspoloženim kapitenom Novicom Veličkovićem su sve vreme bili u vođstvu, a do uverljivog trijumfa stigli su u finišu meča.

KLS PLEJ-OF: Borac napravio BREJK u Železniku (FOTO)

KLS: Mega savladala Vojvodinu u prvom meču plej-ofa!

Oslabljeni Partizan krenuo je solidno i preko kapitena Veličkovića kontrolisao igru i rezultat od samog početka meča. Nije služio šut crno-bele, naročito za tri poena, tako da nikako nius uspevali da se odlepe i steknu veću prednost od +6 koliko je iznosila na poluvremenu 32:26

Nije napad Partizana funkcionisao ni u trećoj četvrtini, jer je zabeležen interval od osam minuta bez postignutog poena. Zemunci to nisu znali da kazne zbog čega su kažnjeni u finalnoj deonici. Došli su crno-beli do željen igre, zaigrali brže, proradio je šut što se automatski odrazilo na krajnji rezultat - 70:50.

Na samom kraju viđen je i jedna bizarna situacija.  Mladi Petrović nije uspeo da debituje za Partizan pošto mu  je prijavljen pogrešan broj na dresu. U protokolu stoji 30, on ima četvorku, pa je debi odložen za neku drugu priliku..

Druga utakmica između Mladosti i Partizana igra se u subotu.

PARTIZAN - MLADOST 70:50 (21:14, 11:12, 17:14, 21:10 )

DVORANA: Ranko Žeravica

SUDIJE: Jovičić, Stefanović. Vlahović.

PARTIZAN: Dangubić 12, Stepanović 1, Jaramaz 9, Janković 5, Trifunović 16, Dreklser 6, Zagorac 5, Miletić 4, Velićković 12, Radovanović, Perkins, Petrović.

MLADOST: Mičel 1, Milosavljević 4, Igbanu 5, Gambo 14, Aranitović 10, Vuković, Belić 9, Milenković, Prlja 2, Sar 2, Barna 2, Mitrović.