11.05.2024.
117.1305
108.6856

KUP RADIVOJA KORAĆA: Zvezda se tri četvrtine mučila, a onda trojkama razbila Megu za finale protiv Partizana (FOTO)

16.02.2019. 22:49
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Utakmica za trofej igra se od 17 časova.

Košarkaši Crvene zvezde drugi su finalisti Kupa Radivoja Koraća pošto su u polufinalu savladali Mega Bemaks sa 92:73 (12:16, 30:21, 18:24, 32:12) i tako obezbedili drugo uzastopno finale ''Žućkove levice''. Dugo su se crno-beli mučili protiv raspoložene ekipe Dejana Milojevića, ali su konačno uspeli da ''otvore'' Megu šutem iz daljine, posebno Bili Beron, pa su trojkama rešili pitanje pobednika i igraće u finalu protiv Partizana sutra od 17 časova.

OVACIJE: Zvezdaši NISU zaboravili svog ljubimca (VIDEO)

DOSTA JE BILO ODMORA: Saša Obradović ima novi posao (FOTO)

Sporo su oba tima počela drugi polufinalni meč. Zvezda se mučila u napadu kao i protiv Dinamika u četvrtfinalu, a Mega je to samo delimično uspevala da iskoristi. Nisu timovi bili previše raspucani početkom utakmice, pa je 4. minutu rezultat bio 7:2 za Megu. Uspeli su crveno-beli nekako da stignu do 7:6, ali ni poeni Reglanda na isteku napada nisu trgli četu Milana Tomića. Mega je 90 sekundi pre kraja prve četvrtine uspela da dođe do maksimalnih 16:7, ali je na prvi mali odmor Zvezda ipak otišla sa zaostakom manjim od dvocifrenog 16:12.

Kao i na početku utakmice, oba tima su i drugu četvrtinu sporije počela, ali je ponovo Mega bila ta koja se bolje snašla i u 13. minutu vodila 24:17. U tim trenucima su Zvezdu nosili Perperoglu i Davidovac, dok je i ulazak Čovića umesto Reglenda učinio napad crveno-belih tečnijim, pa je Zvezda u 16. minutu stigla do izjednačenja 29:29, da bi brzo i vodila 36:31 preko Davidovca, Cirbesa i Čovića. Preko Atića koji je igrao odlično u drugoj četvrtini uspela je Mega da priđe na 36:35 dva minuta pre poluvremena, ali je Zvezda otišla na poluvreme sa vođstvom 42:37.

Beron je trojkom otvorio drugo poluvreme i doneo Zvezdi osam poena prednosti (45:37), ali su crveno-beli zatim veoma brzo, za dva i po minuta izašli iz bonusa pa je Mega odlazila na liniju penala i u 24. minutu prišla na 52:48, a ubrzo i ponovo vodila preko Cerovine i Atića dva minuta kasnije. Međutim, crveno-beli su uzvratili preko Dobrića i Ristića za 58:53, ali je Mega stigla do izjednačenja 35 sekund ipre kraja. Ristić je pogodio i činilo se da će Zvezda imati prednost pred poslednju deonicu, ali je to ipak bila Mega pošto Mišković pogodio trojku u poslednjoj sekundi treće četvrtine.

Mega je uspela da početkom poslednje deonice sačuva minimalno vođstvo, ali je od 33. minuta i rezultata 65:65 Zvezda trojkama Berona uz pomoć Dobrića i Perperoglua napravila seriju 10-0 i došla do prve dvocifrene prednosti na meču 75:65 u 35. minutu. Mišković je samo na kratko prekinuo seriju Zvezde zakucavanjem, ali su crveno-beli novom trojkom Berona i uz trojku Reglanda otišli na plus 14 (81:67) u 37. minutu. Uspela je Zvezda dva i po minuta pre kraja da dođe i do maksimalne prednosti 86:69, a to je bio i znak da je pitanje pobednika rešeno, pa su crveno-bel mirno priveli meč kraju i izborili finale Kupa Radivoja Koraća.

CRVENA ZVEZDA - MEGA BEMAKS 92:73 (12:16, 30:21, 18:24, 32:12)

DVORANA: Čair.

SUDIJE: Jovčić, Vojinović, Juras

GLEDALACA: 3.000.

CRVENA ZVEZDA: Simanić 2, Lazić, Reglend 9, Cirbes 8, Beron 20, Čović 1, Nenadić, Kešelj 3, Davidovac 15, Dobrić 12, Perperoglu 14, Ristić 8.

MEGA BEMAKS: Mišković 10, Ašćerić 4, Atić 20, Nikolić 7, Mokoka 5, Marjanović 2, Koprivica, Janjić, Ratkovica 2, Fundić 4, Cerovina 3, Stanić 16.

Pogledajte kako izgleda zanosna slovačka teniserka Dominika Cibulkova.