KVALIFIKACIJE ZA EVROBASKET: Srbija sa +42 pregazila Ukrajinu!

09.11.2023. 20:21
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Dame sjajno krenule...

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije sjajno je startovala u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. U utakmici prvog kola kvalifikacione Grupe G, Srbija je večeras u Hali sportova ''Ranko Žeravica'' u Beogradu ubedljivo savladala selekciju Ukrajine rezultatom 82:40!

GROBARI MU NISU ZABORAVILI IZDAJU! Evo kako je Madar dočekan u Areni (VIDEO)Jam Madar

GROBARI MU NISU ZABORAVILI IZDAJU! Evo kako je Madar dočekan u Areni (VIDEO)

NIŠTA OD DEBIJA KABOKLA! Grobari ipak SLAVE jer će na parketu biti drugi NOVAJLIJABruno Kaboklo

(UŽIVO) PARTIZAN - FENERBAHČE f

(UŽIVO) PARTIZAN - FENERBAHČE

Sve je bilo jasno već posle prve četvrtine koju je Srbija dobila sa 26:8, a pogotovo na poluvremenu kada je naš tim imao 31 poen prednosti - 49:18, predvođen Jovanom Nogić sa 13, Ivon Anderson i Tinom Krajišnik sa po 10 poena u tom delu igre.

U nastavku meča je reprezentativkama Srbije ostalo da rutinski završe posao, ali nije bilo većeg opuštanja, pa je razlika u korist našeg tima nastavila da se uvećava.

Na kraju 82:40, a nešto ranije je bilo i maksimalnih ''plus 44''.

Tina Krajišnik je bila ubedljivo najbolja u večerašnjoj utakmici sa 22 poena i 13 skokova, Jovana Nogić se zaustavila na 15, a Ivon Anderson na 14 postignutih poena.

Kod gošći, Balaban najefikasnija sa 10 poena.

Narednu utakmicu reprezentacija Srbije igra u nedelju, kada će gostovati reprezentaciji Severne Makedonije.

U ovoj grupi se takmiči još i selekcija Portugala, a samo pobednik grupe ide na Evrobasket.