RUTINSKA POBEDA ORLOVA: Srbija još jednom bolja od Slovačke

28.02.2022. 17:07
Slovačka - Srbija
Slovačka - Srbija / Izvor: MN Press

Važan trijumf.

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Slovačku (71:63) u gostima u četvrtom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

BERON I LOJD SLOBODNI: Zenit doneo NEOČEKIVANU odluku (FOTO)

NAJBOLJI U FEBRUARU: Bugarin MVP Evrolige

PRELOMIO: Tristan Vukčević ODLUČIO za koju reprezentaciju će da igra

Odlično su u meč krenuli izabranici Svetislava Pešića. Dominirali su visoki igrači naše selekcije, Jagodić-Kuridža i Ristić su bili odlični na obe strane parketa. Srbija je posle uvodnih deset minuta imala dvocifrenu prednost.

U nastavku su domaći malo usporili našu selekciju, ali su krajem prvog poluvremena Avramović i Simanić trojkama odbili napade Slovaka i na odmor otišli sa komotnih plus 13.

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, četvrto kolo

Slovačka - Srbija 63:71 (16:26, 15:18, 22:16, 10:11)

Dvorana: Hala Levice

Sudije: Vojčeh Liška (Poljska), Gvidas Gedvilas (Litvanija), Dariuš Zapolski (Poljska)

SLOVAČKA: Brodžianski 22 , Doležaj 17, Fusek, Ihring 5, Krajcovič 5, Majerčak, Korner 10, Abraham 2, Bojanovski, Malovec, Petraš 2, Bahan. Selektor: Oleg Meleščenko.

SRBIJA: Jović 13, Đurišić, Petrušev 3, Koprivica, Radanov, Ristić 12, Jagodić-Kuridža 2, Simanić 9, Avramović 24, Trifunović 6, Novak 2, Uskoković Selektor: Svetislav Pešić.

U drugom poluvremenu Slovačka je zaigrala bolje, uspevali su da pogode neke teške šuteve za tri puleni Olega Meleščenka, stigli su početkom četvrte deonice i do minus pet, ali to je bio njihov maksmum. Kao i u meču u Beogradu najefikasniji igrači na meču su bili Avramović i Brodžianski. Plejmejker Partizana je meč završio sa 24 poena (9/17 iz igre, 5/9 za tri), dok je Slovak postigao 22 poena.

Kod Srbije odlični su bili i Jović sa 13, odnosno Ristić sa 12 poena.

Čitav tok meča uživo mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

40. minut
Pobeda Srbije na gostovanju Slovačkoj 71:63.

38. minut
Zakucavanje Brodžianskog. Slovačka je ponovo na jednocifrenom zaostatku. 69:61.

36. minut
Odlična reakcija Srbije posle tajmauta. Simanić je pogodio bitnu trojku. Plus 12.

34. minut
Serija promašaja na obe strane, Srbija je i dalje u komfornoj poziciji, trenutno je 63:55.

32. minut
Avramović je najbolji pojedinac na ovom duelu. Košarkaš Partizana je lako umakao svojim čuvarima i poentirao, 62:55.

30. minut
Srbija vodi posle tri četvrtine, 60:53.

29. minut
Brodžianski se razigrao, pogodio je svoju drugu trojku i smanjio zaostatak na minus šest.

28. minut
Brodžianski se razigrao, pogodio je drugu trojku i smanjio zaostatak na minus šest.

27. minut
Naša selekcija održava dvocifrenu razliku, domaći napade uglavnom završavaju šutevima za tri poena.

25. minut
Avramović je napao prodorom i lagano poentirao. Odličan odgovor Srbije na trojku Kornera, 54:41.

22. minut
Raspala se odbrana Slovačke u tranziciji. Avramović je dodao do Trifunovića, koji je pogodio za tri poena. 47:34.

Počelo je drugo poluvreme.

20. minut
Završeno je prvo poluvreme. Slovačka - Srbija 31:44.

18. minut
Veoma bitni poeni za Srbiju. Avramović je na isteku napadu pogodio uz faul. Bio je precizan i sa linije penala. 35:26.

16. minut
Posle odličnih prvih deset minuta, malo su izgubili ritam naši momci. Slovačka je živnula, 32:26.

14. minut
Boriša Simanić je sa dve trojke odbio napad Slovaka. Trenutno je 32:24.

12. minut
Bolji ulazak u nastavku za domaćina. Brodžianski je fino položio, 26:21.

10. minut
Posle prve deonice vodi Srbija 26:16.

9. minut
Veoma je aktivna Srbija u ofanzivnom skoku, prednjači Ristić. Vođstvo naše selekcije 24:13.

7. minut
Raste prednost izabranika Svetislava Pešića. Ristić je bio precizan posle promašaja Avramovića. 19:7.

4. minut
Odlično je u meč ušao Jović. Avramović mu je fino dodao, a plejmejker Mege je poentirao uz faul, 10:2.

2. minut
Bolji početak Srbije. Izabranici Svetislava Pešića vode 7:2, posle ofanzivnog skoka je pogodio Jović.