NISMO DOZVOLILI IZNENAĐENJE: Orlovi sigurni protiv Slovačke u Beogradu

25.02.2022. 19:37 22:20
Aleksa Avramović
Aleksa Avramović / Izvor: MN Press

Protivnik koji nije za potcenjivanje.

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Slovačku u hali "Aleksandar Nikolić" rezultatom 75:63. Meč se igrao u okviru trećeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

VELIKO POJAČANJE ZA ORLOVE: Centar se priključio reprezentaciji (FOTO)

ZAVRŠEN HITAN SASTANAK EVROLIGE! Nema košarke u Rusiji, donete TRI ODLUKE

NJIMA NISI VALJAO, NAMA SI DOBAR: Jokić doveo do suza trenera Denvera (VIDEO)

Srbija je dobro krenula poenima Uroša Trifunovića i posle nekoliko "obračuna trojkama" naši su vodili 22:18 nakon prvih 10 minuta igre.

Brodzianski je nastavio da nas "teroriše" i u drugoj četvrtini, ali ipak su naši uspeli da održe solidnu prednost, Avramović je ušao u seriju pri kraju prvog poluvremena i imali smo +8 posle prve dve četvrtine. Rezultat je bio 44:36.

Marko Jagodić-Kuridža je postao prvi dvocifreni kod Srbije početkom drugog poluvremena, odmah za njim i Trifunović. Egal tokom treće četvrtine se odrazio i na ukupan rezultat, tako da se razlika od +8 nije menjala ni na kraju treće četvrtine, rezultat je bio 62:54.

Mladi Đurišić je lepo pogodio nekoliko bitnih koševa u poslednjoj deonici, na kraju je Srbija slavila rezultatom 75:63.

Izabranike Svetislava Pešića je do trijumfa predvodio Aleksa Avramović sa 14 poena (5/12 iz igre, 2/5 za tri), Marko Jagodić Kuridža je dodao 13 poena (5/7 iz igre, 2/3 za tri) i šest skokova, a Uroš Trifunović je dodao 12 (5/13 iz igre, 2/6 za tri).

Dvocifren je bio i Dušan Ristić sa 12 poena (6/11 iz igre) uz šest skokova, a meč je obeležio i debitant Nikola Đurišić koji je meč završio sa sedam poena (2/7 iz igre) uz četiri skoka i tri ukradene lopte.

Nakon današnje utakmice tim Srbije će u nedelju otputovati u Slovačku, gde će u ponedeljak, 28. februara, od 18 casova igrati novu utakmicu protiv današnjeg rivala.

U istom terminu A kvalifikacione grupe za Mundobasket igraju Belgija i Letonija. U poslednju rundu kvalifikacija proći će tri tima iz grupe, a bodovi se prenose.

Srbija – Slovačka 75:63 (24:18, 20:18, 18:18, 13:9)

Dvorana: Aleksandar Nikolić.

Gledalaca: 400.

Sudije: Zafer Jilmaz (Turska), Toma Bizu (Francuska), Mehmet Sahin (Turska).

SRBIJA: Jović, Đurišić 7, Petrušev, Koprivica 8, Radanov 5, Ristić 12, Jagodić-Kuridža 13, Simanić 4, Avramović 14, Trifunović 12, Novak, Đoković. Selektor: Svetislav Pešić.

SLOVAČKA: Brodžianski 23, Doležaj, Fusek 7, Ihring 14, Krajcovič 7, Majerčak, Korner, Abrham 3, Bojanovski 2, Malovec, Petraš 4, Bahan 3. Selektor: Oleg Meleščenko.

Tok meča:

10'
Na kraju bez problema smo priveli meč kraju, Srbija je slavila rezultatom 75:63.
5'
Nastavlja Đurišić – 71:59. Ukradena lopta i asistencija Avramoviću za plus 12. Srbija je pre toga imala i do sada maksimalnih 13 poena prednosti.
2'
Vodi Srbija 65:54, mladi Đurišić pogađa u pravom trenutku da nas još jednom 'otcepi' malo od uporne Slovačke.
IV četvrtina
10'
Radanov je pogodio preko celog terena, ali nažalost vreme je isteklo. Posle 30 minuta Srbija vodi 62:54.
8'
Najpre finta uručenja Balše Koprivice, a potom i efektno kucanje za osmi poen, kolika je i prednost Srbije. 56:48.
6'
Pogađa trojku Trifunović – 54:43. Nova trojka za košarkaša Partizana. On je postao dvocifren sa 12 poena.
4'
Nesmotren faul Balše Koprivice, Slovačka opet dobija šansu da se približi zbog 3+1 koji su zabeležili u jednom napadu. Trenutno je 51:43.
2'
Uspela je Srbija da dođe na zasad najvećih +10, vodi naša reprezentacija 49:39.
III četvrtina
10'
Kraj poluvremena je obeležila monstruozna blokada Boriše Simanića. Srbije posle 20 minuta vodi 44:36.

7'
Održava naša selekcija solidnu prednost, 38:29.

5'
Još dve trojke Slovacima, Brodzjanski ne maši. Trifunović je imao jednu lepu krađu i za sada se čini da nemamo razloga za brigu bez obzira na vrhunski procenat šuta kod gostiju. 34:27.
3'
Opet su jaki sa trojkama Slovaci i drže priključak zahvaljujući njima. 32:21.
II četvrtina
10'
Srbija vodi 24:18 na kraju prve deonice.
7'
Srbija je ubrzala – 17:11. Najpre novi poeni Jagodić-Kuridže koji na početku ovog meča vodi bitku sa Unikahinim Brodzianski, a potom i Aleksa Radanov pogađa.
5'
Gosti su opet pogodili za tri. Sada je rezultat 11:11.
3'
Obračun trojkama – 8:6. Nakon jedne Trifunovićeve, viđene su još tri trojke. Vladimir Brodzianski je upisao dve za svoju selekciju, dok se u strelce na suprotnom kraju upisao Marko Jagodić-Kuridža.
1'
Prvi poeni i vođstvo za Srbiju – 2:0. Lep šut sa poludistance za košarkaša Partizana Uroša Trifunovića.
I četvrtina

Meč je počeo!

Svetislav Pešić
Svetislav Pešić / Izvor: MN Press

Trener naše reprezentacije Svetislav Pešić izjavio je pre meča da će njegovi igrači imati zahtevan posao.

- Imaćemo jednu veoma zahtevnu utakmicu protiv veoma iskusnog tima koji je to pokazao ne samo sada, nego i u ranijim utakmicama. Mi njih pratimo zato što smo znali da ćemo igrati protiv njih. Oni su i tokom leta imali tu rundu predkvalifikacija, a odigrali su i sjajnu utakmicu protiv Letonije, gde su praktično u poslednjim trenucima izgubili. Najveća prednost koju poseduju u odnosu na nas je uigranost i veliko iskustvo - rekao je Pešić za KSS.

U prva dva kola tim Srbije je zabeležio pobedu protiv Letonije u Beogradu i poraz na gostovanju u Belgiji, dok je Slovacka zabeležila dva poraza.

- Kod nas se situacija poprilično promenila. Od 24 kandidata koje smo zvali, sveli smo se na 11 igrača koji su danas spremni da igraju. Nekoliko igrača je još sa nama, koji su povređeni ili bolesni, ali se nadamo da će se jedan ili dvojica oporaviti i da niko od ovih 11 neće biti povređen ili bolestan. Ta situacija će od nas zahtevati jedan dodatni angažman, u šta uopšte i ne sumnjam - istakao je Pešić.

Moraćemo da damo maksimum od samog pocetka, dodao je selektor.

- Ono što smo mogli u ovom kratkom periodu da uradimo, uradili smo. Momci su bili koncentrisani i motivisani. Odigrali smo sinoć utakmicu protiv Borca iz Čačka kao zvaničnu trening utakmicu. Zahvaljujem se ovim putem Borcu, kao i FMP-u protiv kog smo igrali pred prethodni kvalifikacioni prozor, što su nam pomogli da se što bolje pripremimo. Mislimo pozitivno, bili bi zahvalni da dođe publika da nas podrži i da nam da neophodan vetar u leđa, s obzirom da se ne nalazimo u nekom sjajnom momentu - poručio je Pešić.

Pogledajte kako izgleda Rakel Jakob, devojka golmana Žozea Saa.