MAGIC JOKSON: Novim TRIPL-DABLOM Joka još jednom ZALUDEO Amere (VIDEO)

01.04.2017. 08:22
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

Fantastična partija svemogućeg Nikole Jokića.

Porazom u Šarlotu – 122:114 Denver je praktično ostao bez plej-ofa, ali je Nikola Jokić još jednom zaludeo sve u Americi. Mladi Somborac briljirao je u porazu svog tima (122:114) i došao do šestog tripl-dabl ostvarenje u sezoni: 26 poena (11/16 iz igre), 13 skokova i 10 asistencja od kojih su ponovo neke bile za kategoriju “potez dana”.

MUKE SA JOKIĆEM: Bio je previše DEBEO i kljukao se ČOKOLADICAMA!

Gosti su ovim porazom sebi dodatno zakomplikovali situaciju u borbi za doigravanje u Zapadnoj konferenciji, pošto sada imaju dve pobede manje i dva poraza više, ali i lošiji međusobni učinak od direktnog konkurenta Portlanda. U Šarlotu, sastav iz Kolorada poklekao je u poslednjoj deonici u koju je ušao sa osam poena suficita.

Odlično su gosti odigrali sve do tada, predvđeni Jokićem koji je svoju sjajnu partiju nagovestio u prvom delu igre sa nekoliko izvanrednih poteza i trojkom sa zvukom sirene za poluvreme!

Ipak, u kritičnoj poslednjoj deonici po Denver, Hornetsi su odigrali bolje i zahvaljujući ponajviše Kembi Vokeru (31 p) preokrenuli rezultat u svoju korist.

Poslednji trzaj gosti su napravili ponovo preko Jokića koji je pogodio trojku za prilazak na 114:118 minut i po pre kraja, ali ispostavilo se da bolje nisu mogli do kraja…

Geri Heris sa 20, Danilo Galinari sa 19 poena i Kenet Farid sa 18, bili su, pored najefikasnijeg Jokića, najbolji kod gostiju.