UMALO OD GOTOVOG VERESIJA: Zvezda slavila u uzbudljivoj završnici protiv PONOSA Izraela

09.02.2023. 20:53
Makabi - Zvezda
Makabi - Zvezda / Izvor: Foto: Twitter printscreen/@EuroLeague

Meč 24. kola

Košarkaši Crvene zvezde su ostvarili veoma važnu pobedu u 24. kolu Evrolige. Slavili su sa 89:86 protiv Makabija u gostima i sada izabranici Duška Ivanovića imaju 11 pobeda uz 13 poraza.

VILDOZA O KAMPACU: Mnogo me boli što je ovde, ali ne mogu da igram zajedno sa njim

BRAVO DEVOJKE: Košarkašice Srbije razbile Hrvatsku i plasirale se na Evropsko prvenstvo

ZVEZDA SPREMA PONUDU? Velika želja crveno-belih je SLOBODAN IGRAČ!

Prva deonica je završena rezultatom 18:18 iako se čini da su crveno-beli morali na mali odmor da odu sa prednošću. Pogotovo što je Boldvin uz zvuk sirene pogodio za tri i to iz vrlo teške pozicije.

Zvezda je zaigrala odlično u drugoj četvrtini. Nedović je nepogrešivo pogađao, dok su Petrušev i Dobrić takođe bili odlični. Skok u napadu je bio presudan da se na poluvreme ode rezultatom 44:34 (Boldvin promašio dva bacanja na šest sekudi pre kraja). Bilo je i 44:31 uz odličnu kontru kada je Bentil bez razloga bacio loptu u aut.

Evroliga, 24. kolo

Makabi – Crvena zvezda 86:89 (18:18, 16:26, 21:25, 31:20)

Hala: Menora (Tel Aviv)

Sudije: Migel Anhel Peres, Arturas Sukis, Sebastijen Klivaz

Makabi: Adams 9, Boldvin 38, Martin, Menko, Sorkin 5, Dibartolomeo 2, Hilijard 10, Koen 2, Brajmoh 2, Nebo 2, Ziv, Kolson 16.

Crvena zvezda: Vildoza 2, Lazarević, Mitrović 13, Lazić 3, Martin, Dobrić 13, Ivanović 3, Ilić, Nedović 28, Kuzmić 5, Petrušev 12, Bentil 2.

I treća četvrtina je protekla u dobroj igri crveno-belih i prednost je rasla. Kuzmić je postigao neke bitne poene, a Nedović je nastavio da teroriše odbranu tima iz Azije.

Zvezda je u poslednjoj deonici povela sa 73:60, ali tada je serija domaćih od 7:0 donela neizvesnost.

Publika je proključala kada su na 100 sekundi pre kraja prišli domaći na 78:81. Ognjen Dobrić je iz fenomenalnog prodora na 12 sekundi pre podigao na 85:82. Zatim je Boldvin pogodio oba bacanja i do kraja je ostalo bilo 7,6 sekundi. Vildoza je takođe bio siguran sa bacanja. Bentil je zatim faulirao Dibartolemeoa koji je takođe pogodio oba bacanja.

Opet je Vildoza poslat na liniju slobodnih bacanja i opet mu ruka nije zadrhtala. Boldvin je promašio sa pola terena i to je bio kraj. Završio je meč sa 38 poena i ovo mu je bila najbolja partija u karijeri. Nedović je kod crveno-belih završios a 28 koševa.

Crveno-beli su pre ovog meča vezali četiri poraza u Evroligi i ugrozili svoje šanse za plasman u plej-of, ali ništa još nije izgubljeno.

U međusobnim mečevima ova dva tima u Evroligi sada je 10;6 za crveno-bele, a beogradski tim je pobedio u poslednjih pet duela.