17.11.2017. 21:53
Branko Lazić
Branko Lazić / Izvor: MN Press

Novi poraz crveno-belih u Evroligi.

Olimpijakos je ponovo bio previsok stepenik za Crvenu zvezdu. Grčki velikan savladao je crveno-bele u osmom kolu Evrolige rezultatom 85:59 i još jednom zagorčao život pobratimskom klubu iz Beograda u elitnom klupskom takmičenju.

Tim iz Pireja ostao je jedini rival kojeg klub sa Malog Kalemegdana nije uspeo da savlada u Evroligi poslednjih godina. Duel u „Dvorani mira i prijateljstva“ praktično je rešen već na početku meča, kao i pre dve večeri protiv CSKA.

Domaćin je na krilima Nikole Milutinova, koji je ubacio sedam poena u uvodna tri minuta, lako stigao do dvocifrene prednosti (18:7) sredinom prve deonice, a posle trojke Holisa Tompsona Olimpijakos je stekao i 12 poena viška, 22:10.

Probudili su se beogradski crveno-beli u drugoj četvrtini zahvaljujući trojkama Tejlora Ročestija i snalažljivom Nikoli Jovanoviću. Poenima Milka Bjelice Zvezda se približila na 30:27 sredinom drugog kvartala, ali je domaćin dodao gas i na veliki odmor otišao sa plus 10, 37:27 posle minijature Papapetrua u finišu prvog dela igre.

Tejlor Ročesti
Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press

Nikola Milutinov bio je raspoložen i na startu drugog poluvremena, pokrenuo pirejsku mašineriju koja je prilično lako mlela goste, koji su igrali bez samopouzdanja. Olimpijakos je stigao i do plus 19 u 28. minutu (65:46), a u poslednjoj deonici domaćin je samo povećao razliku i rutinski priveo meč kraju.

Zvezda je potpuno podbacila u šutu, a odbrana, pogotovo u prvom poluvremenu takođe nije bila na visini zadatka. Crveno-beli su imali samo 36 odsto uspešnosti u šutu za dva poena, a 30 odsto za tri poena. Ruka je gostima drhtala i sa linije penala, pa je tim Dušana Alimpijevića pogodio samo 11 od 20 šuteva. Sa takvim učinkom ne može da se ugrozi jedan od najboljih timova u Evropi.

Olimpijakos – Crvena zvezda 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10)

DVORANA: Mira i prijateljstva.

SUDIJE: Perez Perez (Španija), Zamojski (Poljska), Rosi (Italija).

OLIMPIJAKOS: Meklin 9, Toliopulos, Papapetru 11, Agravanis 3, Milutinov 13 (12sk), Strelnieks 9 (5as), Printezis 9 (7sk), Papanikolau 5, Mancaris 6, Roberts 6, Viltjer, Tompson 14.

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Radičević 2, Dangubić 3 (5sk), Lazić, Antić 9, Dobrić 4, Feldin 6 (1/5 za dva, 1/2 za tri), Apić, Ročesti 20 (4/6 za tri), Lesor 1, Jovanović 8 (5sk), Bjelica 6.

Sve sportske vesti možete da pročitate OVDE.

Barselona - Valensija 21.00

TABELA: CSKA 6-2, Olimpijakos 6-2, Makabi 5-3, Fenerbahče 5-3, Panatinaikos 5-3, Himki 5-3, Real 5-3, Bamberg 4-3, Žalgiris 4-4,Valensija 3-4, Unikaha 3-5, Baskonija 3-5, Crvena zvezda 2-6, Barselona 2-5, Armani 2-5, Anadolu Efes 2-6.