MOŽE LI BRUTALNIJE? Nikola Jokić postigao 47 poena i PONIZIO Rudija Gobera (VIDEO)

01.02.2021. 07:40
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Profimedia
Izjdnačen poenterski rekord karijere.

Nikola Jokić odigrao je još jednu briljantnu partiju ove sezone.  U trijumfu Denvera protiv Jute, inače lidera Zapadne konferencije - 128:117 srpski as imao je učinak od 47 poena, 11 skokova, pet asistencija i jedne blokade. Džoker je izjednačio svoj najbolji poenterski učinak u karijeri i ujedno stigao do 20. dabl-dabl ostvarenja na isto toliko utakmica.

DETONACIJA U REGIONU: Srbin seda na klupu hrvatskog kluba!

KORONA U MEGI! Veče pred utakmicu sa Zvezdom zaražena dva člana beogradskog kluba

PUKLA STOTKA: Micićev Efes RAZBIO bivšeg rivala Partizana, Srbin DVOCIFREN!

Srpski as je na ovom meču radio šta je hteo, pogađao i svih pozicija, iako je za rivala imao najskupljeg centra NBA, Rudija Gobera, plaćenog čak 205 milona dolara. Da će ovo biti veče reprezentativca Srbije postalo je jasno već posle prve četvrtine, kada je Jokić za 11 minuta na parketu postigao 22 poena.

Jokić je šutirao 17/26 iz igre, 4/4 za tri (sve u prvom poluvremenu), 9/10 slobodna bacanja, a dodao je još 11 skokova, pet asistencija, dve ukrakdene i tri izgubljene lopte i blokadu.

Jokić je bio najefikasniji sa 47 poena. Ispratio ga je Barton sa 18, 16 je dodao Marej, a po 11 su imali Porter i Kampaco.

Na drugoj strani, sa 29 poena najefikasniji je bio Boojan Bogdanovića, a po 13 su dodali Mičel i Klarkson.