NBA: Fildelfija završila seriju protiv Vizarda i bez Embida, Juta lako do polufinala (VIDEO)

03.06.2021. 09:04
Filadelfija Seventisiksers
Filadelfija Seventisiksers / Izvor: Profimedia

Obe serije završene rezultatom 4-1.

Filadelfija Seventisiksersi plasirali su se u polufinale Istočne konferencije gde će igrati protiv Atlanta Hoksa, potš osu u petom meču savladaloi Vašington Vizardse sa 129:112 i završili seriju ukupnim rezultatom 4-1. Istim rezultatom je seriju okončala i Juta Džez pobedom protiv Memfis Grizlisa 126:110 i plasirala se u polufinale Zapada gde je čeka pobednik iz duela Dalas Maveriksa i Los Anđeles Klipersa.

ATLANTA U POLUFINALU ISTOKA: Bogdana nije hteo koš, ali je radio sve ostalo (VIDEO)

KOŠARKA SA DRUGE PLANETE: Luka i Bobi srušili Kliperse u Los Anđelesu (VIDEO)

KOŠARKA U AMERICI VIŠE NEĆE BITI ISTA: Legendarni trener odlazi u penziju

Džoel Embid nije igra za Filadelfiju u ovom meču, ali Seventisiksersima to nije smetalo da završe posao sa Vizardsima koji su ravnopravan rival biti tokom prvog poluvremena. Međutim, Filadeflija je u drugom poluvremenu nadigrala Vašington i stigla do trijumfa predvođena Setom Karijem koji je postigao 30 poena, dok je Tobajas Heris postigao dva manje. Kod Vašingtona je Bredli Bil postigao 32, a Rasel Vestbruk 24.

Džezeri su sav posao u petom meču rešili već u prvoj četvrtini koju su dobili 47:27. Do ulasak u poslednju četvrtinu Juta je imala 30 poena prednosti ,a Memfis je u poslednjih 12 minuta uspeo samo da ublaži poraz. Donovan mIčel je sa 30 poena predvodio Jutu, dok je Džordan Klarkson sa klupe ubacio 24. Dža Morant imao je dabl-dabl učinak u Memfisu sa 27 poena i 11 skokova, a 27 poena postigao je i Dilon Bruks.