NBA: Finiks zaustavio Jokića, Sunca spržila energiju Denvera u Arizoni (VIDEO)

08.06.2021. 07:26
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Foto: Tanjug/AP

Ubedljivi domaćin.

Finiks je poveo sa 1:0 protiv Denvera u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige. Sansi su savladali Nagetse sa 122:105 i iskoristili prednost domaćeg terena na početku serije, u kojoj Nikola Jokić nije bio na nivou partija kakve je prezentovao protiv Portlanda.

TEODOSIĆU MAJSTORE! Virtus napravio dupli brejk, ekipa Saše Đorđevića na korak do titule

LUKA DONČIĆ PRELOMIO: Ova vest će obradovati sve Slovence

TRENER ZVANIČNO POTPISAO: Partizanova velika želja ugovorila dvogodišnju saradnju

Centar Nagetsa je zabeležio 22 poena, devet skokova i tri asistencije za 36 minuta provedenih na terenu uz šut iz igre 10/23 (2/5 za tri). Poslednje poene je postigao dva minuta pre kraja treće deonice, pogodio samo tri od 12 šuteva u druge dve četvrtine. Zanimljivo, tokom meča nijednom nije dobio priliku da šutira slobodna bacanja. Gosti iz Kolorada su bili odlični u prvom poluvremenu, imali poen prednosti na velikom odmoru, ali su Sansi zaigrali čvršće u odbrani u drugom delu igre i stigli do ubedljivog trijumfa.

Domaćin je imao četiri igrača sa 20 plus poena. Kris Pol (21, 11 asistencija) i Deandre Ejton (20, 10 skokova) su zabeležili dabl-dabl učinak, Devin Buker je ubacio 20, a Mikal Bridžis 23 poena uz po pet uhvaćenih lopti i asistencija.

Najveću pomoć Jokić je imao u Aronu Gordonu koji je zabeležio 18 poena, a 15 je postigao Majkl Porter Junior.

Pogledajte kako izgleda Andrea Sahara, bivša devojka boksera Kubrata Puleva.