MOŽE BEZ JANISA I MORANTA: Milvoki i Memfis uzvratili udarac

20.04.2023. 08:36
Milvoki Baks
Milvoki Baks / Izvor: Profimedia

Odigrani drugi mečevi prve runde plej-ofa.

Milvoki Baksi i Memfis Grizliji stigli su do izjednačenja u serijama protiv Majami Hita i Los Anđeles Lejkersa posle pobeda u sinoćnim duelima. Baksi su bez povređenog Janisa Adetokumpa bili bolji od tima sa Floride 138:122, dok je Memfis takođe bez povređenog Dža Moranta bio bolji od Lejkersa sa 103:93.

OBRADOVIĆ NE ŽALI PARA: Pojačanje već završeno, a evo koja je CIFRA u pitanju! Pravo malo bogatstvo

KLS: Zlatibor i Spartak izborili plasman u ABA 2 ligu

SILOVITO: Džikićev Hapoel razbio AEK i plasirao se na F4 Lige šampiona

Iako je bio bez pomoći Janisa Adetokumpa koji je povrdio leđa prilikom jednog pada u prvom meču, Milvoki nije Majamiju pružio ni promil šanse u drugoj utakmici. Baksi su od starta gradili prednost protiv tima sa Floride, a posebno su bili ubojiti u drugoj četvrtini pa su na poluvreme otišli sa vođstvom 81:55. U nastavku je Milvoki odradio posao, a Majami je uspeo samo da ublaži poraz u poslednjoj četvrtini. Najefikasniji u Milvoki bio je Bruk Lopez sa 25 poena, dok je poen manje postigao Džru Holidej uz 11 asistencija. Džimi Batler predvodio je Majami sa 25 poena, a 18 je postigo Bam Adebajo.

Na sličan način je do pobede stigao Memfis protiv Lejkersa. Bez Dža Moranta Grizliji su već posle prve četvrtine imali dovcifrenu prednost koju su do poluvremena uspšeli da uvećaju, a u nastavku su je sačuvali i stigli do izjendačenja u seriji. Ksavijer Tilam bio je najbolji u Memfisu sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i 13 skokova, dok je Džeren Džekson junior postigao 18 poena. Lebron Džejms je sa dabč-dabl učinkom od 28 poena i 12 skokova predvodio Lejkerse, a 20 je postigao Ruj Hačimura.