OBA SRBINA DOMINIRALA, ALI ZNA SE KO JE TATA: Jokić očitao lekciju sjajnom Pokuševskom i Tanderima (VIDEO)

27.03.2022. 08:43
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

Odlična partija naših igrača.

Duel dvojice srpskih košarkaša u NBA ligi ovoga puta je pripao Nikoli Jokiću, koji je dominirao i imao šta da pokaže mlađem i neiskusnijem Alekseju Pokuševskom, noseći Denver do važnog trijumfa nad Oklahomom. Nagetsi su na svom terenu savladali Tander rezultatom 113:107 u utakmici u kojoj su Srbi bili najbolji pojedinci.

SVE ZBOG JOKIĆA I EMBIDA: Neviđen PRESEDAN NBA lige zbog dve zvezde

PANTERI NISU DOZVOLILI IZNENAĐENJE: FMP bolji od Borca

ABA LIGA: Igokea ubedljiva protiv Studenata

Jokić je prikazao još jednu neverovatnu partiju dostojnu najkorisnijeg igrača lige i malo mu je nedostajalo da upiše novi tripl-dabl.

Na parketu je proveo 35 minuta i za to vreme postigao 35 poena (13/15 iz igre, 9/10 penali), uz 12 skokova, osam asistencija i po dve ukradene lopte i blokade. Najbolji igrač na svetu je potpuno dominirao na oba kraja i završio duel sa samo dva promašaja iz igre, od kojih je jedan bio pri šutu za tri poena.

Vodili su domaćini tokom čitavog susreta, u više navrata imali prednost i veću od 15 poena, da bi onda sebe, kao nekoliko puta tokom sezone, uveli sebe u problem. Nisu izabranici Majka Melouna uspeli da prelome meč u drugoj i trećoj četvrtini, a u finišu četvrte su zamalo od gotovog napravili veresiju.

Pored njega, istakao se Eron Gordon sa 20 poena i devet uhvaćenih lopti, dok je jedini sa dvocifrenim učinkom bio još Vil Barton (18 poena, šest skokova i sedam asistencija).

Na drugoj strani izuzetan je bio Pokuševski koji je meč završio sa 17 poena (5/8 iz igre, 2/4 trojke, 5/6 slobodna bacanja), po pet skokova i asistencija, ali i dve ukradene lopte. Aleksej je igrač koji je u redovima Tandera najviše vremena proveo u igri, skoro 35 minuta, dok je od njega efikasniji bio jedino Maledon sa 20 poena.

Ekipa Majka Melouna je šestoplasirana na tabeli Zapadne konferencije sa 44 pobede i 31 porazom, pa se za još jedan korak odmakla prvom pratiocu Minesoti, koja je na učinku 43-32. Oklahoma je posle novog poraza ostala pretposlednja na Zapadu sa skorom 21-53.

Denveru je ostalo sedam utakmica do kraja regularnog dela, a za dva dana im sledi gostovanje kod Šarlota. U međuvremenu, pratiće situaciju u Bostonu gde Minesota dolazi na megdan Seltiksima u noći između nedelje i ponedeljka.

U ostalim utakmicama pobede su ostvarili Sakramento, Toronto, Čikago, Memfis, Bruklin i Hjuston.