NBA PLEJ-OF: Kralj ruši REKORD legende, Mamuze ŠOKIRALE Hjuston (VIDEO+FOTO)

06.05.2017. 08:26
Lebron Džejms
Lebron Džejms / Izvor: Reuters

Bilo i iznenađenja.

Klivlend je i u trećoj utakmici NBA plej-ofa savladao Toronto, pred publikom u Kanadi (115:94) i poveo sa 3:0 u seriji. Lebronu i drugovima nedostaje još jedan trijumf, kako bi se ekspresno našli u finalu konferencije.

Šampion se dugo mučio, odolevali su Reptorsi do poslednje četvrtine, a zatim popustili. Branilac titule, predvođen Džejmsom, imao je zaostatak na poluvremenu (49:52), ali je uspeo da ga nadoknadi i stigne na dva koraka od odbrane pehara.

Takmičar je prvo ODUŠEVIO voditelja odgovorom na pitanje iz sporta, a onda ISPROZIVAO tragača (VIDEO)

AU, KAKO BOLI: Hrvati opet popili trojku od Srba u poslednjoj sekundi! I to USRED Hrvatske! (VIDEO)

Lebron je prethodne noći odigrao 90. utakmicu u plej-ofu sa više od 30 postignutih poena i približio se legendarnom Majklu Džordanu. Podsećanja radi, po mnogima najbolji igrač ikada u NBA, imao je trocifren broj koševa u plej-ofu, na čak 109 utakmica.

PIŠE SE: Partizan ostaje bez talentovanog igrača? (FOTO)

Predvođeni Demarom Derozanom, međutim, Reptorsi nisu uspeli da se odvoje na više od pet poena, ali su ipak vodili tokom većeg dela trećeg perioda. Međutim, bez Kajla Lourija, koji je zbog povrede celu utakmicu presedeo na klupi, u ključnim trenucima nisu uspeli da se izbore sa izuzetno raspoloženim Kavsima.

PARTIZAN IGRA PROTIV BORCA: Džikić UPOZORAVA na VAŽNU stvar (FOTO)

Gosti iz Ohaja su u poslednju četvrtinu ušli serijom 17:1 i tako prvi put na utakmici stigli do dvocifrene prednosti. Od tada se igrači prvaka nisu osvrtali, išli su do plus 23 u samom finišu utakmice, a Reptorsi nisu uspeli da im na bilo koji način uzvrate.

"Kralj" je predvodio Kavalirse sa 35 poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je Kevin Lav imao 16 poena i 13 skokova. Zapažen je bio i Kajri Irving sa 16 poena, Kajl Korver postigao je sa dva manje.

Na drugoj strani, Derozan je upisao 37 poena, a najveću pomoć pružio mu je Jonas Valančunas, koji je utakmicu završio sa 18 koševa. Zanimljivo je da su rezervisti Reptorsa postigli samo devet poena. Da su Kanađani prežaljeni, govori podatak da nijedan klub u istoriji NBA, nije u plej-ofu uspeo da nadoknadi minus od 3-0.

VELIKA ČAST: Srpski sudija sudiće na Fajnal-foru!

U drugom meču, San Antonio je iznenadio Hjustonu (103:92) i vratio brejk, izgubljen sa početka serije. Iako lišeni pomoći Tonija Parkera, koji je završio sezonu, zaustavili su Rakete u drugoj četvrtini, dozvolivši im da postignu samo 18 poena.

CRVENO-BELI U TEŠKOJ SITUACIJI: U Vršcu bez POLA TIMA (FOTO)

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Lamarkus Oldridž i Kavai Lenard sa po 26 poena. Lenard je imao i deset skokova, uz sedam asistencija, pošto je preuzeo Parkerove obaveze u napadu, dok je Oldridž imao tri uhvaćene lopte manje.

U redovima Hjustona, Džejms Harden je postigao 43 poena i upisao pet asistencija. Njegovi saigrači nisu mogli da isprate, a istakli su se i Trevor Ariza sa 17 poena i Klint Kapela sa dabl-dablom, 12 poena i 16 skokova.