NBA: Surovi Adetokumbo nedovoljan za Dalas bez Dončića, Bertans rešetao kao u Partizanu (VIDEO)

17.12.2019. 07:40
Janis Adetokumbo
Janis Adetokumbo / Izvor: Foto: Tanjug/AP
Srpski košarkaši bez minutaže.

I bez Luke Donićiča Dalas je uspeo da savlada Milvoki rezultatom 120:116. U odsustvu Slovenca ulogu lidera su preuzeli Kristaps Porzingis i Set Kari sa po 26 poena, dok je letonski centar sakupio i 12 skokova.

OVO SU SVI U DALASU ČEKALI: Poznato koliko će PAUZIRATI Dončić posle POVREDE na meču sa Majamijem

BRUTALNI SMAILAGIĆ: Postigao 25 poena uz FENOMENALAN šut za tri poena (VIDEO)

U Zvezdi se nije proslavio, a sada je dobio priznanje koje će mu obeležiti karijeru

Milvokiju nije pomoglo ni brutalna partija Janisa Adetokumba. Grk je za 35 minuta zabeležio 48 poena i 14 skokova. Trijumf Dalasa sa klupe je ispratio srpski centar Boban Marjanović.

Istu ulogu kao i Marjanović imao je još jedan reprezentativac Srbije Marko Gudurić. Bek Memisa nije dobio šansu u pobedi Grizlisa nad Majamijem rezultatom 118:111. Junak trijumfa domaćina bio je Jonas Valančijunas sa 21 poenom i 10 skokova.

Bivši košarkaš Partizana Davis Bertans pružio je odličnu partiju u trijumfu Vašingtona na gostovanju Detroitu, 133:119. Bertans je za 36 minuta sakupio 17 poena, četiri skoka i tri asistencije, pogodivši tri trojke iz šest pokušaja. Najbolji u Vašingtonu je bio Bredli Bil sa 35 poena i 10 asistencija.

Pogledajte kako izgleda kanadska teniserka Eženi Bušar.

ERDOGAN ODLUČIO: Predsednik Turske TRAŽI da fenomenalni PLEJ ODMAH zaigra za reprezentaciju

IZNENADNA ODLUKA: Stranac ODLAZI iz Partizana!

BOMBA NA OSTRVU: Anćeloti STIGAO na pregovore

PROCURILO: Evo ko će naslediti Vladana Milojevića ukoliko napusti klupu Crvene zvezde

URNEBES NA SARDINIJI: Hičkok kao da je REŽIRAO finiš i dva GOLA u nadoknadi za preokret