NE MOŽE BEZ DRAME: Novi Zeland MUČIO Brazilce! A onda je usledila EKSPLOZIJA (VIDEO)

01.09.2019. 12:05
Novi Zeland
Novi Zeland / Izvor: Foto: fiba.basketball

Meč prvog kola "F" grupe.

Košarkaška reprezentacija Novog Zelanda poražena je u prvom kolu "F" grupe od Brazila rezultatom 94:102 (po četvrtinama 20:21, 30:29, 12:28, 32:24).

LUDA UTAKMICA: Australija imala sigurnu PREDNOST, međutim... Razbili su ih na kraju! (FOTO)

ON NEMA DILEMU: Osvojio je ZLATO sa Jugoslavijom, a sada je iskreno pričao o Srbiji! (FOTO)

SELEKTOR PRESUDIO: Đorđević doneo KONAČNU odluku o Jokiću!

Dostojan otpor pružili su Novozelanđani favorizovanom Selesau. Do poluvremena uspeli su da odole naletima Brazilaca, pa u prvih 20 minuta nije bilo pobednika (50:50).

Odlučujuća je bila treća četvrtina. Tada su izabranici selektora Aleksandra Petrovića stekao nedostižnih 16 poena prednosti (28:12), što se ispostavilo odlučujućim. Pokušao je Novi Zeland u poslednjoj deonici da dođe do preokreta, ali umesto toga, uspeli su samo da ublaže poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Leandrinjo Barbosa sa 22 poena, Rafa Luz je dodao 15, dok je Aleks Garsija ubacio 14 koševa. Dvocifren je bio i Markinjos Souza sa 12 poena.

Ni 19 koševa Korija Vebstera nisu pomogla Novozelanđanima da izbegnu neuspeh, njegov prezimenjak Taj postigao je sedam manje. Ajzak Fotu dodao je 17 poena, a Šej Ili 16 koševa.

Pogledajte kako izgleda češka teniserka Barbara Stricova.