109.3752

TEŽE NEGO ŠTO SE OČEKIVALO: Partizan pobedio Bahčešehir i plasirao se u Top 16

09.12.2020. 21:13 22:32
Velika borba na parketu dvorane Ranko Žeravica pripala srpskom predstavniku.

Košarkaši Partizana savladali su Bahčešehir rezultatom 88:75 u 9. kolu Evrokupa i tako obezbedili plasman u narednu fazu prestižnog takmičenja, u popularni Top 16.

„LUDILO“ U GRUPI B – Četiri ekipe se bore za prolaz dalje, a OVDE te čeka NAJJAČI BONUS IKADA

RAKOČEVIĆ NAPUSTIO KSS: Igor svoj potez objasnio na Instagramu (FOTO)

FIBA OBJAVILA NOVU RANG LISTU: Srbija PETA na svetu!

Dobro su crno-beli otvorili utakmicu, sjajna timska igra u oba pravca donela je prednost već na samom početku susreta. Igrom je dirigovao Kodi Miler Mekintajer koji je sa 5 poena i dve asistencija bio najzapaženiji u redovima domaćih. Sašo Filipovski je odlično rasporedio minutažu, na teren jedino nisu kročili Erik Mika i Uroš Trifunović. Na kraju prvih 10 minuta 25:17 za Partizan.

Druga deonica nije počela kako su domaći zamislili. Serijom od 7:2, Bahčešehir se približava, utakmica ulazi u egal. Igralo se do kraja poluvremena "koš za koš", a bolje se snašao Partizan. Na odmor se otišlo rezultatom - 42:37.

Početak drugog dela igre prošao je u znaku turske ekipe, Grin je cepao mrežicu iz svih pozicija i ponovo omogućio gostima da sustignu prednost "Parnog valjka". Međutim, puleni Filipovskog su imali odgovor svaki put kada bi se Bahčešehir približio. Blistao je Rašon Tomas, a pratio ga je Nikola Janković. Pred početak poslednje deonice crno-beli su imali prednost od jednog poena.

Egal utakmica viđena je i u poslednjoj četvrtini, sve do poslednja 4. minuta, kada Partizan ulazi u seriju, a utakmicu prelama Tomas trojkom na 2:14 do kraja.

Srpski predstavnik je novom pobedom, petom u Evrokupu, obezbedio prolaz u Top 16 fazu takmičenja. Bahčešehir je zakucan za dno tabele sa skorom 1-8.

Najefikasniji kod domaćih bili su Kodi Miler Mekintajer sa 17 i Rašon Tomas koji je sakupio poen više. Kod turske ekipe istakao se Erik Grin. Iskusni Amerikanac postigao je 25 poena.