NEKA JE SVAKI DAN BADNJI DAN: Zvezda odučila Žalgiris od košarke i grabi ka plej-ofu Evrolige!

06.01.2017. 20:42 23:13
Marko Simonović
Marko Simonović / Izvor: MN Press

Deveta pobeda crveno-belih u Evroligi.

Zvezda igra totalno drugačije od drugih u poslednje vreme i na gostovanju Žalgirisu zabeležila je treću uzastopnu pobedu u Evroligi. Crveno-beli su slavili u 16. kolu elitnog takmičenja u Kaunasu rezultatom 77:61 (21:7, 26:15, 14:17, 16:22) i značajno povećali šanse da se domognu plasmana u plej-of. Još je rano za prognoze, ali srpski i regionalni šampion sve više liči na tim sposoban da u kontinuitetu pruža partije sa NBA aromom.

Tim Dejana Radonjića sjajno je započeo duel u Kaunasu. Na krilima nepogrešivog Ognjena Kuzmića (4/4 za dva) crveno-beli su poveli sa 10:5 u šestom minutu. Ulogu lidera na terenu preuzeo je zatim Marko Gudurić koji je postigao trojku uz dodatno slobodno bacanje, a u sedmom minutu domaćin je postigao poslednje poene u uvodnoj deonici (7:14).

U finišu prve četvrtine Zvezda je načinila seriju 7:0, preciznije Branko Lazić. Sjajni bek je vezao sedam poena za fantastičnih 7:21 na prvom odmoru.

LAZIĆ CAR! Košarkaš Zvezde je POSLAO PO BUREK igrača Žalgirisa koji nije znao gde je LEVO! (VIDEO)

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Gosti su nastavili sa sjanom odbranom i u drugoj četvtrini, pa je prednost rasla i do plus 19 u 12. minutu, 7:26 posle nove trojke Gudurića. Lekavičijus je konačno prekinuo seriju crveno-belih 12:0.

Uspeo je domaćin da veže sedam poena (14:26 u 15. minutu), a onda se probudio Marko Simonović. Verovatno najbolji igrač Zvezde u poseldnjih mesec dana je u poslednjih pet minuta prvog poliuvremena ubacio 13 poena! Od rezultata 14:28 crveno-beli su do odlaska na veliki odmor postigli 19 poena, od toga Simonović sam 13. Reprezentativac Srbije je pogodio tri od četiri pokušaja za tri poena, a gosti su zahvaljujući Simonoviću u 20. minutu stigli do plus 27, 20:47.

ORIGINALAN: Tompson debituje za Zvezdu sa vrlo neobičnim brojem! (VIDEO)

Branko Lazić
Branko Lazić / Izvor: MN Press

Beograđani su u drugom poluvremenu rutinski sačuvali visoko vođstvo i stigli do osmog trijumfa i učinka od 50 odsto uspešnosti - 8/8. Bilo je to predivno praznično veče crveno-belih u Kaunasu, partija kakvu pružaju isključivo najbolji evroligaški timovi. A, tim Dejana Radonjića je u ovom trenutku svakako u top društvu...

Žalgiris - Crvena zvezda 61:77 (7:21, 15:26, 17:14, 22:16)

Dvorana: Žalgiris arena. Sudije: Kontas (Grčka), Himenez (Španija), Fric (Nemačka).

ŽALGIRIS: Pengos 4, Lekavičijus 6, Vesterman 3 (0/4 za dva, 1/4 za tri), Sejbutis 8, Motium 8, Jankunas 10, Javtokas 2, Milaknis 6, Lima, Kavalijauskas 5 (7sk), Hartenštejn 2, Ulanovas 7.

CRVENA ZVEZDA: Volters 3, Tompson, Dangubić 8, Mitrović, Lazić 15 (3/3 za dva, 3/4 za tri, 4ul), Dobrić, Simonović 16 (4/8 za tri), Dženkins 13, Gudurić 7, Jović 1 (7as, 0/5 iz igre), Kuzmić 8 (4/5 za dva), Bjelica 4 (8as, 5sk).

Real Madrid - CSKA 95:85

TABELA: CSKA 12-4, Olimpijakos 11-5, Baskonija 11-5,  Real 11-5, Fenerbahče 10-6, Panatinaikos 9-7, Crvena zvezda 8-8, Darušafaka 8-8, Efes 8-8, Brose baskets 7-9, Barselona 7-9, Žalgiris 6-10, Makabi 6-10, Uniks 6-10, Armani 4-12, Galatasaraj 4-12.