16°C
26.04.2024.
117.1627
109.3752

NEKO JE MORAO DA PLATI CEH: Efes IKALIO sav BES na Albi! Micićeva utakmica SEZONE (VIDEO)

11.11.2021. 21:54
Vasilije Micić
Vasilije Micić / Izvor: Profimedia
Treća pobeda za turski tim.

Košarkaši Efesa ubedljivo su slavili (90:63) na gostovanju Albi u Berlinu u meču devetog kola Evrolige.

EVROLIGA: CSKA posle drame prekinuo seriju poraza (FOTO)

U SLAVU SRPSKOG JUNAŠTVA: Vidite gest košarkaša Zvezde u Evroligi! Ovo nema cenu (FOTO)

EVROLIGA: Kalinić i Ivanović slomili ŽILAVI Asvel, Zvezda PREŽIVELA dramu u Pioniru (VIDEO)

Ekipa iz Istanbula je aktuelni šampion Evrope, ali u ovoj sezoni igraju dosta promenljivo i ne ostvaruju rezultate koji se od njih očekuju.

Posle prvih deset minuta nije se činilo da će Efes lako izaći na kraj sa Nemcima. Međutim od druge četvrtine sledi furiozna igra ekipe Ergina Atamana. Na krilima sjajnog Micića do poluvremena su već stekli dvocifrenu prednost.

Nastavak utakmice je bilo čisto odrađivanje posla za goste. Alba ni u jednom trenutku nije uspela da pripreti, pa su doživeli svoj šesti poraz, koliko ima i Efes. Pa su obe ekipe na skoru 3:6.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Micić sa 19, pratili su ga Simon (18) i Plajs (16). U redovima berlinskog tima Da Silva je imao 13.

Filip Petrušev je imao solidnu partiju, završio je meč sa sedam poena.