NEZAUSTAVLJIVI BOBI: Srbin obarao rekorde, a strašna rampa se prepričava u Americi (VIDEO)

04.01.2018. 08:35
Boban Marjanović
Boban Marjanović / Izvor: Tanjug

Sjajna partija centra Detroita nad Majamijem.

Boban Marjanović je dobio šansu u startnoj petorci Detroita u porazu od Majamija rezultatom 111:104 i odigrao partiju sezone. Reprezentativac Srbije je zabeležio 15 poena, devet skokova (rekordi sezone) i tri asistencije za 21 minut proveden na parketu.

GOTOVO: Mihajlović dobio OTKAZ! (FOTO)

IZNENAĐENJE: Oumaru dolazi u Beograd

Videlo se od prvog podbacivanja lopte da je Bobi željan igre, a šansu je ščepao sa obe ruke. Imao je sjajan učinak već na startu utakmice, a kasnije se istakao i rampom sa zemlje nad Džonsonom, koja je oduševila čak i navijače tima sa Floride.

Marjanović je pogodio pet od osam šuteva iz igre, dok je sa linije za slobodna bacanja bio nepogrešiv (5/5). Videćemo da li će ova partija odobrovoljiti trenera Detroita Stena Van Gandija koji bi mogao da daje veću šansu Srbinu i u utakmicama na kojima ne izostaje Andre Dramond, kao što je bio slučaj u Majamiju.

Zanimljivo, Marjanović je na Floridi oborio svoj rekord karijere po broju asistencija (3). Junak trijumfa Hita bio je Goran Dragić sa 24 poen ai 13 asistencija, dok je Keli Olinjik ubacio poen više od Slovenca.

Za razliku od Marjanović, Nemanja Bjelica nije bio raspoložen u minimalnom porazu od Bruklina rezultatom 98:97. Srpski as za 12 minuta nije imao učinak, sve kolone su mu bile prazne, osim što je napravio jednu ličnu grešku.