DENVERU BAŠ NE IDE: Jokić na ivici tripl dabla u porazu Nagetsa (VIDEO)

18.03.2023. 20:22
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

Tim iz Kolorada u lošoj formi.

Košarkaši Denvera poraženi su na gostovanju Njujork Niksima (116:110), a dobru partiju zabeležio je srpski centar Nikola Jokić.

ABA LIGA: Igokei drama u Skoplju vredna opstanka

PREOKRET: Partizan se NEĆE žaliti na Lesorovu kaznu

"TO NIJE NAJVEĆI PROBLEM" Duško Ivanović govorio šta MORA Zvezda protiv Studentskog centra

Momak iz Sombora je duel završio sa 24 poena, 10 skokova i osam asistencija.

Tim iz Kolorada je tako nastavio sa lošim partijama, pošto imaju svega jedan trijumf na prethodnih šest mečeva.

Ekipa Majka Melouna je i na ovom meču loše otvorila utakmicu, pošto su gubili od samog starta, prednost Niksa je u jednom trenutku narasla i na dvocifrenu. Ipak, Denver je uspeo da se vrati već do poluvremena, nošen pre svega Jokićem.

Čuvali su gosti prednost sve do završnice trećeg kvartala, kada su ih Niksi sustigli. Od tog trenutka nijedna ekipa nije uspela da ode na prednost veću od šest poena razlike.

Završnica je bila veoma dramatična. Na dva i po minuta do kraja bilo je nerešeno posle poena Jokića. Rendl je potom pogodio, zatim sledi serija promašaja na obe strane, da bi Branson bio precizan sa linije slobodnih bacanja na 43 sekunde do kraja. Jokić je promašio trojku u narednom napadu, da bi Mičel Robinson zakucao na drugoj strani i tu je bio kraj za goste.

U poraženoj ekipi pored Jokića, dobar je bio i Džamal Marej sa 25 poena.

Kod Niksa se istakao Branson sa 24 poena, dok su Baret i Rendl imali po 21, odnosno 20 poena.

Pogledajte kako izgleda Agustina Gandolfo, devojka Lautara Martineza.