25.12.2023. 21:29
NBA
NBA / Izvor: Reuters

Božićni specijal pripao Njujorčanima.

Posle tri ubedljiva poraza u ovoj sezoni, Njujork Niksi su konačno savladali Milvoki Bakse i to u Božićnom specijalu NBA lige. U Medison Skveru Gardenu domaći su slavili 129:122.

Jokić radio "jokićevske" stvari, a publika i mediji ODLEPILI! Potpuna euforija zbog Srbina (VIDEO)Jokić

ABA LIGA: Mega nadigrala IgokeuKK Mega

ABA LIGA: Mega nadigrala Igokeu

Nikola Jokić za Kineze: Nova reklama izazvala veliku pažnju (VIDEO)Kinez

Nikola Jokić za Kineze: Nova reklama izazvala veliku pažnju (VIDEO)

Niksi su sjajno otvorili meč. Na krilima Džejlena Bransona i Bareta rešili su prvu četvrtinu u svoju korist sa plus devet (36:27), a na poluvreme su otišli sa viškom od 11 poena (62:51).

Gosti iz Viskonsina su se probudili tek u trećoj deonici. Raspucale su se glavne zvezde Adetokunbo i Lilard i prišli su na 77:73. Međutim, Niksi su odbili taj napada i pred poslednju deonicu su vratili dvocifrenu prednost.

U samom finišu Milvoki je smanjio razliku, ali nije ozbiljnije ugrozio trijumf tima iz Velike jabuke.

Blistao je Džejlen Branson sa 38 poena, četiri skoka i šest asistencija. Rendl je ubacio 24, a Baret 21. U redovima Baksa, Adetokunbo je imao 32 poena i 13 skokova, dok je Lilard imao isti poenterski učinak uz osam asistencija.