NOVI PORAZ U EVROLIGI: Zvezda pala u Barseloni i otežala put do TOP 8! (VIDEO)

24.03.2017. 22:45
Luka Mitrović
Luka Mitrović / Izvor: MN Press

Crveno-beli nisu imali dovoljno energije za trijumf nad Kataloncima.

Na meču 28. kola Evrolige u Barseloni Crvena zvezda je poražena od domaćeg tima rezultatom  67:54. Bio je to prvi od preostala tri sudbonosna susreta za plasman crveno-belih u TOP 8 elitnog evropskog takmičenja. Ovim porazom je tim sa Malog Kalemegdana znatno iskomplikovao put do mesta u najboljoj evropskoj osmorci i sada mora da juri pobede u preostala dva meča (Uniks i Darušafaka) i za svaki slučaj, čeka i kikseve direktnog konkurenta, Darušafake.

Crveno-beli su pružili prilično nesigurnu, rastrzanu igru, bilo je očigledno da su se istrošili pre tri dana u duelu sa Olimpijakosom i da je nesrećan poraz od grčkog tima, nastao sudijskom krivicom, ostavio  dubok trag kod pulena Dejana Radonjića.

Meč sa Barselonom je otvoren poenima Luke Mitrovića, ali su potom Beograđani napravili nekoliko grešaka, što je Barselona iskoristila i povela 6:2 (2. minut).

DRAMA: Zvezda može da ispadne, ali i da bude ispred Fenerbahčea! Ovo su sve opcije za crveno-bele u Evroligi

DŽIKIĆ: Nismo zaboravili da igramo košarku za tri dana

Posle 8:4 za domaće smanjio je Lazić trojkom vođstvo rivala na 8:7 (4. minut), a potom je srpski šampion ponovo došao u vođstvo (8:9, 5. minut, Mitrović), ali Barsa vrlo brzo okreće rezultat na 11:9 i 13:9 . Beograđani ih potom sustižu, a posle rezultatske klackalice Volters je uz zvuk sirene ponovo doveo tim sa Malog Kalemegdana u minimalnu prednost 17:18.

U drugoj četvrtini su Katalonci odmakli na 22:18 (13. minut, Perperoglu) i u narednim minutima održavali „plus četiri“ na svom kontu.

MRŠIĆ: Protiv Partizana kao da je poslednja utakmica

Bio je to period sa malo poena, umrtvljenom igrom i grešakama na obe strane, ali što je najvažnije, Zvezda je ostala u igri. Crveno-beli su na isteku 19. minuta trojkom Simonovića prišli na poen zaostatka (30:29), ali domaći do kraja prvog poluvremena nisu dozvolili rezultatski preokret, pa se na veliki odmor otišlo kod 32:29.

Na samom startu drugog poluvremena već je bilo 34:29, ali uzvratio je Dženkins poenima posle požrtvovanog prodora do koša (34:31). Potom je Tompson promašio oba slobodna bacanja i nastavljeno je mučenje crveno-belih, a tim Barselone je sve više dobijao na sigurnosti, razigrao se Perperoglu i na semaforu je u 23. minutu stajalo 39:31.

Ubrzo su Katalonci došli i do dvocifrenog vođstva (42:31, 25. minut), a Zvezda nikako nije uspevala da pronađe svoju igru, kao da joj je ponestalo energije i snage, posle teškog meča sa Olimpijakosom.

Kako god, evidentno je bilo da se naš šampion nalazi u krizi, a domaći su se razmahali i postepeno povećavali preimućstvo (47:34, pa 50:36, 27. minut). U tim trenucima iz Zvezdinih redova uzvraćali su Simonović, Volters i Dženkins, ali to nije bilo dovoljno za ozbiljniji otpor sigurnim Kataloncima – 52:40 (30. minut). Ipak, malo nade Beograđanima dala je trojka Dangubića (52:43).

Delije su prvo ZAGRMELE u Barseloni, a onda razvile transparent o kojem će se DUGO pričati (VIDEO)

Na startu četvrte deonice Beograđani kreću na sve ili ništa, Mitrović vešto poentira za 52:45, što je dalo neke nade izabranicima Dejana Radonjića, koje je ekspresno srušio Perperoglu trojkom (58:45). Posle poena Gudurića i Dženkinsa Zvezda je stigla na „minus sedam“ (58:51, 36. minut), a potom i na 60:54 (trojka Gudurića), ali svaki uspon tima sa Malog Kalemegdana kažnjavao je neumoljivi Perperoglu (65:54, 39. minut).

I ono što se većim delom susreta naziralo, dobilo je potvrdu, Zvezda je  doživela zaslužen poraz.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 67:54  (17:18, 15:11, 20:14, 15:11 )

DVORANA: Blaugrana

GLEDALACA:  3.629

SUDIJE: Hristodulu, Pastusiak, Silva

BARSELONA: Munford , Rajs 5, Klaver 5, Navaro 2, Vezenkov 8, Karucs 2, Erikson 3, Dianje 3, Oleson 7, Koponen 13, Renfre 2, Perperoglu 17.

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović 8, Lazić 7, Dobrić, Simonović 7, Dženkins 8, Gudurić 5, Jović, Kuzmić 2, Bjelica 2.

Baskonija – Panatinaikos 63:72

Tabela: CSKA 21-7, Real 21-7, Olimpijakos 19-9, Fenerbahče 17-11, Panatinaikos 17-11, Anadolu Efes 16-12, Baskonija 16-12, Crvena zvezda 15-13, Darušafaka 14-14, Žalgiris 13-15, Barselona 11-17, Bamberg 10-18, Galatasaraj 10-18, Makabi 10-18, Uniks 7-21, Armani 7-21.