Obradović: Očekuje nas ozbiljna utakmica

16.11.2023. 18:01
Željko Obradović, KK Partizan
Željko Obradović, KK Partizan / Izvor: MN Press

Partizan dočekuje Albu sutra od 20.45.

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je večeras u Beogradu da "crno-bele" čeka ozbiljan meč protiv Albe u devetom kolu Evrolige sutra od 20.45 u ''Štark'' areni. Partizan je sinoć u Minhenu poražen od Bajerna 94:85 u meču osmog kola Evrolige. "Crno-beli" su danas po povratku iz Minhena odradili trening u Beogradu.

DOUŽER PRED ALBU: "Da budemo najbolji što možemo"Željko Obradović, KK Partizan, Pi Džej Doužer

DOUŽER PRED ALBU: "Da budemo najbolji što možemo"

FANTASTIČAN U POBEDI NAD BARSOM: Bivši igrač Partizana je MVP kola EvroligeKodi Miler-Mekintajer

FANTASTIČAN U POBEDI NAD BARSOM: Bivši igrač Partizana je MVP kola Evrolige

OGLASILI SU SE IZ ABA LIGE: Igokea oštećena protiv PartizanaZek Ledej, Nikola Tanasković

OGLASILI SU SE IZ ABA LIGE: Igokea oštećena protiv Partizana

- Naspavali smo se par sati, seli u avion i došli ovde na trening, jedini koji je mogući. Analiza prethodne utakmice i priprema za ono što nas čeka sutra - rekao je Obradović na konferenciji za medije u Beogradu. - Sutra nas čeka ozbiljna utakmica, bez obzira što je Alba u ovom trenutku u toj poziciji na kojoj je, ali su većinu utakmica izgubili u samoj završnici. Znaju da igraju, igraju jednu specifičnu košarku, imaju istog trenera kao i prošle godine. Imali smo to iskustvo iz prošle godine, kada smo odigrali slabo prvu utakmicu, drugu mnogo bolje. Nadamo se da ćemo odigrati utakmicu svih 40 minuta dobro. Igrali smo i sinoć dosta minuta veoma dobro, nažalost završilo se tim rezultatom kojim se završilo, dva razlike koš i faul i to je prelomilo utakmicu.

Partizan je na 13. mestu na tabeli sa tri pobede i pet poraza, dok je Alba poslednja sa skorom 1/7.

- Dva poraza uopšte nisu bitna, bio je Bajern na četiri vezana poraza. Mi nemamo vremena da se radujemo, ni da patimo, pripremaš se za sledeću utakmicu, analiziraš, probaš da dopreš do igrača, da probudiš neke stvari u njima, da svi budemo na istoj liniji. Ono što nam nedostaje jesu ti usponi i padovi zbog kojih smo izgubili utakmicu. To je pre svega odbrambeni skok i u trenucima kada se lomi utakmica da se odigra pametnije. Neke utakmice smo izuzetno pametno odigrali i znali kako da napadamo, a ima i onih kada to nismo uradili, u tom smislu se rade sve određene korekcije - istakao je Obradović. - Samo je stvar glave, da izađeš na teren, naravno da ja kao trener ću voditi računa o minutaži i o svemu. Ako igrač ne voli da igra utakmicu bez obzira što je bila na 48 sati, jer evo ovaj trening to je bilo prikazivanje i pokazivanje, jedan dobar strečing su napravili posle puta, napor nikakav ne postojić.