ODIGRAN 68. OL-STAR MEČ: Džejmsov Tim PREOKRETOM do pobede! Janisovo NFL dodavanje Jokiću potez VEČERI (VIDEO)

18.02.2019. 08:10
Nikola Jokić
Nikola Jokić / Izvor: Reuters

Mnoštvo atraktivnih zakucavanja.

Tim Lebrona Džejmsa pobednik je 68. Ol star meča. Kralj i družina savladali su ekipu Janisa Adetokumba 178:164, u meču gde je viđen veliki preokret.

Centar Denvera Nikola Jokić postao je prvi Srbin posle 15 godina koji je zaigrao na najvećoj NBA utakmici i za 13 minuta u igri postigao šest poena. Isto vreme na parketu je proveo i crnogorski gorostas iz Orlanda Nikola Vučević, upisavši dva poena manje od Džokera.

LUDNICA U KUPU KRALJA: Pešić i Barsa odbranili trofej protiv velikog rivala iz Madrida (VIDEO)

FINALE KUPA RADIVOJA KORAĆA: Drama u Nišu, Partizan u poslednjoj sekundi stigao do trofeja (FOTO)

U ovom meču odbrane maltene nisu ni postojale, viđeno je nekoliko atraktivnih zakucavanja, a u jednom od najboljih poteza učestvovao je i Nikola Jokić. U prvoj četvrtini prihvatio je NFL dodavanje Janisa sa svog koša, pa je as Nagetsa lako poentirao, postigavši prve koševe na utakmici za +14 Adetokumpovog sastava. U drugoj četvrtini su viđena tri maestralna zakuvacanja, izveli su ih Karl Entoni Tauns, Pol Džordž i kapiten Adetokumpo.

Janisov Tim je od početka dominirao i u prve tri četvrtine držao vođstvo. U trećoj je prednost Adetokumpove ekipe iznosila čak 20 koševa, da bi Džejmsova ekipa ubacila u brzinu i pogodila sedam trojki. U tom intervalu, devet poena upisao je Demijen Lilard (Portland), a po šest Klej Tompson (Golden Stejt) i Bredli Bil (Vašington), čiji je šut za tri poena doneo prvo izjednačenje još od prve četvrtine.

Meč je rešen u poslednjoj deonici kada je koševima kapitena Lebrona serijom 7:0, Džejmsov otišao je na 10 poena razlike, na tri minuta do kraja, što se ispostavilo nedostižnim. Iako je Janisova ekipa uspela na kraju da se približi, trojka Kevina Durenta raspršila je njihove snove o novom rezultatskom preokretu.

Pobedničku ekipu predvodio je Kevin Durent, as Golden Stejta je postigao 31 poen i bio proglašen za MVP-a Ol stara, Klej Tompson je ubacio 20, a kapiten Džejms 19.

Janis Adetokumbo je bio najefikasniji akter meča sa 38 poena, Pol Džordž i Kris Midlton dodali su po 20 koševa.

Odbrana je u Ol staru bila u drugom planu, što govori i 342 postignuta poena.