12.01.2024. 08:27
Micić
Micić / Izvor: Reuters

Maestralna partija ekipe Blejzersa.

Oklahoma je ubedljivo na svom terenu deklasirala Portland Trejlblejzerse sa 139:77 u meču NBA lige.

REAL JE KRALJ PRODUŽETAKA! Evo kakvo je sada stanje na tabeli i šta to znači za VEČITEKK Real Madrid

ZVEZDAŠE NAKON POBEDE U MILANU SAMO OVO ZANIMA: Evo kakve su šanse da se nađu u plej-ofu EvroligeJanis Sferopulos, KK Crvena zvezda, Nemanja Nedović

ZVEZDAŠE NAKON POBEDE U MILANU SAMO OVO ZANIMA: Evo kakve su šanse da se nađu u plej-ofu Evrolige

"BROJEVI NE GOVORE SVE" Sferopulos spomenuo jednog igrača posle pobede u Milanu Janis Sferopulos

"BROJEVI NE GOVORE SVE" Sferopulos spomenuo jednog igrača posle pobede u Milanu

Oklahoma je na prvom mestu Zapadne konferencije sa 26 pobeda i 11 poraza, a Portland je na 14. mestu iste konferencije sa 10 pobeda i 27 poraza.

Ekipu Tandera je do pobede predvodio Šej Gildžes Aleksander sa 31 poenom, pet skokova i četiri asistencije, pratio ga je Džalen Vilijams sa 21 poenom, sedam skokova i četiri asistencije, Čet Holmgren je postigao 19 poena uz četiri skoka i tri asistencije, dok je Džoš Gidi postigao tripl-dabl sa 13 poena, 10 skokova i 12 asistencija.

Srpski reprezentativac u dresu Oklahome Vasilije Micić za devet minuta na terenu zabeležio je dva poena, dve asistencije i jedan skok.

Jedini dvocifreni kod Portlanda bili su Anferni Simons sa 14 i Skut Henderson 13 poena.

Oklahoma je odlično ušla u meč i već u prvoj četvrtini došla do dvocifrene prednosti (36:24), da bi do poluvremena dodatno uvećala prednost, s obzirom da je drugu četvrtinu dobila 39:15.

Na poluvremenu je bilo +36, a prednost je rasla i u trećem kvartalu, koji su Tanderi dobili 43:17. Do kraja meča je usledila rutinska završnica i najubedljiviji trijumf sa 62 poena razlike (139:77).