OVO SIGURNO MNOGO BOLI: Klej Tompson sa 54 poena UKRAO pobedu Bogdanu i Atlanti (VIDEO)

03.01.2023. 08:52
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Profimedia

Drama.

Činilo se da će košarkaši Atlante doživeti debakl u San Francisku, gubili su krajem prvog poluvremena sa 64:43, a doživeli su bolan poraz tek posle dva produžetka...

Kad je Trej Jang pogodio dva slobodna bacanja na manje od deset sekundi pre kraja za 121:118 činilo se da su Hoksi blizu trijumfa, pogotovo posle dva promašaja Voriorsa u poslednjem napadu. Međutim, lopta volšebno dolazi do Kleja Tompsona koji pogađa trojku za 121:121 i produžetak.

U prvom produžetku imala je Atlanta i pet poena prednosti. Međutim Tompson je novom trojkom na 18 sekundi do kraja produžetka. Drami nije bilo kraja, pošto je ubrzo Jang realizovao još dva penala. Imali su Voriorsi napad za pobedu, ali je Džordan Pul promašio, te se ušlo u novih, dodatnih pet minuta.

Delovalo je da će serija Voriorsa od 7:0 biti dovoljna u drugom produžetku, ali je Atlanta, ipak, imala napad za novi produžetak ili možda čak i pobedu.

Trej Jang je pogodio na osam sekundi pre kraja, da bi Kevon Luni na drugoj strani posle ofanzivnog skoka, iz drugog pokušaja, uz zvuk sirene rešio ovu dramu.

Neverovatni Klej Tompson je utakmicu završio sa čak 54 poena, sedam skokova i tri asistencije. Pul je dodao 28 poena, uz šest skokova i pet asistencija, Lemb je dodao 17, uz sedam uhvaćenih lopti, a Luni 14, uz čak 21 skok i pet dodavanja.

Na drugoj strani, Jang je ubacio 30 poena, te imao 14 asistencija i sedam skokova, Kolins je dodao 25 poena i 13 skokova, a Marej 25 poena, 10 skokova i osam asistencija. Bogdan Bogdanović je meč okončao sa 21 poenom (9/16 iz igre, 3/6 za tri), tri asistencije i tri skoka.