PARTIZAN NEMOĆAN PROTIV BARSE: Nezaustavljivi Mirotić i Laprovitola zaustavili "Parni valjak"

28.03.2023. 21:18
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: MN Press

Ima još nade za Top 8.

Košarkaši beogradskog Partizana poraženi su u beogradskoj "Areni" u okviru 31. kola Evrolige. Bolji od "Parnog valjka" bila je ekipa Barselone, rezultatom 89:80.

"JANE, VRATI SE": Grobari priredili SJAJAN DOČEK za Veselog (VIDEO)

ARENA GRMI KAO NIKADA PRE: Grobari probijaju zvučni zid, slave Žoca, ali vređaju reprezentativca Srbije (VIDEO)

IZ PODGORICE PRAVO U ARENU: Vlahović, Pavlović i Milenković bodre Partizan protiv Barselone (FOTO)

PARTIZAN - BARSELONA 89:80 (21:25, 24:19, 13:22, 22:23)

Hala: Štark Arena

Sudije: Boris Rižik, Ana Panter, Sefi Šemeš

PARTIZAN; Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar.

BARSELONA: Da Silva, Šanli, Veseli, Kalinić, Satoranski, Laprovitola, Abrines, Higins, Tobi, Kjurik, Jokubaitis, Mirotić

Barsa je bolje započela meč, predvođena raspoloženim Laprovitolom koji je pogodio prve dve trojke, kao i prvi šut za dva poena i vrlo brzo stigao do dvocifrenog poenterskog učinka.

Nešto kasnije je i Jan Veseli vezao šest svojih poena, ali sve vreme je Partizan rezultatski bio za petama španskom velikanu.

Pred kraj prve četvrtine Barsa se ponovo odvojila na pet poena razlike, imao je Partizan i sreće da nije priznat pogodak Satoranskog uz zvuk sirene, ali sve se vrlo brzo promenilo u korist crno-belih.

Početak druge četvrtine obeležila je znatno bolja igra Partizana koji je najpre trojkom Smailagića prišao na poen zaostatka, a posle dva-tri minuta igre u drugom kvartalu Dante Egzum je sa svojih osam vezanih poena, od toga dve trojke, doneo ''plus pet'' Partizanu - 32:27.

Trener Barselone Šarunas Jasikevičijus je reagovao tajm-autom, posle kog njegov tim prekida Egzumovu seriju 8:0, ali su crno-beli i dalje održavali prednost i na oko četiri minuta pre kraja druge četvrtine poveli sa 40:32!

Usledio je novi Jasikevičijusov tajm-aut posle kog Barsa pravi seriju 4:0, a prekinuo ju je Jam Madar za 42:36.

Ali, onda Laprovitola pogađa svoju treću trojku iz isto toliko pokušaja, Barsa je prišla na ''minus tri'' i Željko Obradović je morao da reaguje tajm-autom.

Međutim, Higins na ulasku u poslednji minut nastavlja Barsinu seriju posle Smailagićevog prekršaja u napadu, a Partizan uzvraća preko Pantera koji pogađa uz faul. Higiuns je obeležio i poslednje sekunde drugog kvartala, kada je pogodio trojku za 45:44.

Međutim, treća četvrtina počela je košmarno za Partizan. Crno-beli su potpuno zaustavljeni u napadu, na drugoj strani Barsa je imala sve više raspoloženih igrača, pa su gosti za šest minuta igre u trećem kvartalu napravili seriju 17:4, za vođstvo od 61:49.

Na sve to je došlo i nekoliko problematičnih sudijskih odluka na štetu Partizana, što je izazvalo bes i igrača Partizana, i trenera Obradovića, a pogotovo navijača koji su u tim trenucima još glasnije počeli da pružaju podrku svom timu.

Tek tada je Partizan nagovestio ''buđenje'' u napadu, a poenima Egzuma sa linije penala crno-beli su prišli na 61:53.

Ta razlika je ostala do kraja trećeg kvartala, pa se u poslednjih deset minuta ušlo rezultatom 66:58.

Crno-beli zatim prilaze i na 66:63, ali posle tajm-auta gostiju, Mirotić pogađa trojku za Barsu i zaustavlja taj nalet crno-belih, pa se nedugo zatim gosti vraćaju na osam poena prednosti.

Nije se predavao Partizan, pre svih Dante Egzum koji na šest minuta pre kraja pogađa novu trojku za 71:68 i vraća rezultatsku neizvesnost u ovaj meč.

Ali, crno-beli su u odbrani sve teže izlazili na kraj sa izvanrednim Nikolom Mirotićem koji ne samo da je postajao sve efikasniji, nego je svoju dominaciju upotpunio i velikim brojem skokova, pa je na četiri i po minuta pre kraja Barselona vodila sa 78:70.

Nade crno-belih u preokret potrajale su sve do ulaska u posldnja dva minuta, kada je Satoranski pogodio trojku za 81:71 i postalo je jasno da će Partizan večeras prekinuti seriju pobeda.

Laprovitola je sa 23 poena i 7 asistencija bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Mirotić je upisao 19 poena, uz osam skokova, a Nikola Kalinić četiri poena.

U Partizanu ubedljivo najefikasniji Dante Egzim sa 24 poena, Kevin Panter je upisao 16, a podbacio je Matijas Lesor koji je meč završio sa pet poena i šest skokova.

Partizan je pretrpeo 14. poraz u sezoni, ali će zadržati sedmo mesto, sada sa skorom 17-14. Crno-beli su tako propustili priliku da možda već u ovom kolu osiguraju plasman u plej-of Evrolige, ali novu će imati već u petak kada u ''Štark Arenu'' dolazi Real Madrid.