OVAJ PARTIZAN JE NEUNIŠTIV: Panter u velikoj drami SRUŠIO Huventud

Košarkaši Partizana savladali su Huventud 68:67. u okviru trećeg kola Evrokupa.

ZEMLJOTRES U EVROLIGI: Klubovi SMENILI Đordija Bartomeua! (FOTO)

LJUBAV PREMA KLUBU: Na vrhu Kilimandžara sa zastavom Partizana (FOTO)

FENOMENALNE VESTI: Crno-beli objavili SENZACIONALNU stvar pred meč sa Huventudom

Partizan je veoma loše ušao u utakmicu. Posle uvodnih 5 minuta gosti su vodili 11:2, a onda je usledio tajmaut Obradovića i crno-beli su stekli prednost posle prvih deset minuta. U drugoj četvrtini prava rezultatska klackalica. Avramović je bio posebno inspirisan u ovoj deonici, nekoliko odličnih poteza i reakcija u odbrani za srpskog plejmejkera. Međutim Huventud je na krilima Ribasa i Pare ipak otišao na odmor sa prednošću od pet poena.

Meč trećeg kola Evrokupa

Partizan – Huventud 68:67 (19:17, 15:22, 15:20, 19:8)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

GLEDALACA: 6733

SUDIJE: Luiđi Lamonika, Are Haliko, Artem Lavrukin

Partizan: Panter 18, Kuruc 7, Lidej 13, Zagorac 4, Avramović 4, Koprivica 4, Dangubić 3, Smailagić 7, Mur 8, Madar

Huventud: Buskec 4, Ribas 8, Brodžijanski 7, Ventura, Vives , Feliz 4, Vilis 11, Zagars, Birgander 6, Para 15, Maronka 2, Tomić 10.

U trećoj deonici Partizan nije imao rešenja za sjajnu odbranu Huventuda. Uspeli su gosti da dođu do dvocifrene prednosti. Mogli su Španci da steknu i ubedljivije vođstvo da Panter nije pogodio nekoliko teških šuteva i održao crno-bele u igri pred ulazak u završnih deset minuta. U poslednjem kvartalu odlična energija na tribinama i domaćini počinju da tope prednost Huventuda. Sjajna odbrana izabranika Željka Obradovića naterala je protivnika na pet minuta bez poena. A onda Kevin Panter šou. Serija pogodaka Amerikanca, par lopti koje su išle u korist crno-belih i neverovatna pobeda ekipe Željka Obradovića, 68:67.

Najefikasniji akter meča je bio Kevin Panter sa 18 poena, na drugoj strani je Para imao 15.

Partizan je ovom pobedom zadržao maksimalan učinak u ovoj sezoni i trenutno su uz rumunski Kluž, jedini tim u Evropi sa tim dostignućem.

40. minut
Panter je doneo Partizanu pobedu 68:67.
39. minut
Smailagić gazi aut liniju. Trenutno je 62:65.
38. minut
Smailagić pogađa za tri. Nije ga ništa išlo tokom čitavog meča, ali sada je precizan.  62:63
36. minut
Huventud se ponovo vraća u ritam, zahvaljujući poenima sa linije slobodnih bacanja. 57:63
34. minut
Partizan uz sjajnu energiju sa tribina topi prednost Huventuda. 56:59.
32. minut
Fenomenalno zakucavanje Smailagića. Eksplodirao je Pionir. 53:59
30. minut
Panter drži Partizan u životu. Dve trojke zaredom Amerikanca, 49:59 posle tri četvrtine.
28. minut
Unikaha pravi seriju, dvocifrena razlika. 54:43 za španski tim.
26. minut
Sjajni Dalas Mur smanjuje prednost gostiju, 43:47.
24. minut
Važna trojka za Nemanju Dangubića, prvi njegovi poeni. 39:43.
23. minut
Mali broj poena na startu drugog poluvremena. Trenutno je 36:41.
21. minut
Lepa saradnja. Kuruc postiže lake poene u nastavku meča. 36:39.
20. minut
Fenomenalni Avramović krade loptu i pogađa sa linije slobodnih bacanja. Kraj prvog poluvremena, 34:39.
18. minut
Prvi poeni za Aleksu Avramovića, posle asistencije Smailagića. 29:33.
16. minut
Ribas pogađa dve trojke za redom. Vode gosti 31:27.
15. minut
Madar je promašio otvorenu trojku, na drugoj strani Birgander maši polaganje. 25:25.
13. minut
Serija izgubljenih lopti Partizana. Ponovo vodi Huventud, 22:23.
11. minut
Posle odličnog pasa Madara, Zek Lidej pogađa za tri. Odličan početak meča za Amerikanca. 22:17.
10. minut
Rezultatska klackalica u Pioniru. Panter je pogodio sa poludistance, zatim i Koprivica postiže poene posle ofanzivnog skoka. 19:17 posle prve četvrtine.
8. minut
Pronašao je Partizan ritam i preokrenuo situaciju. 13:11.
6. minut
Bolja igra crno-belih posle tajmaut. Lidej i Kuruc smanjuju prednost Unikahe. 7:11.
5. minut
Odličan početak meča za Vilisa, njegov sedmi poen. Vode gosti 11:2. Tajmaut Obradović