PARTIZAN SE IGRAO SA ŽIVCIMA NAVIJAČA: Crno-beli slavili posle produžetka

05.12.2023. 19:29
Kevin Panter, Majk Džejms
Kevin Panter, Majk Džejms / Izvor: MN Press

Duel 12. kola.

Košarkaši Partizana su dočekali u 12. kolu u Evrolige Monako i stigli su do pobede crno-beli, ali tek posle produžetka. Na kraju je bilo 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13).

Koji treneri imaju najviše tehničkih grešaka u Evroligi? Ovakve podatke niste očekivalitrener

DO POBEDE VODE DVE STVARI: Simonović otkrio "recept" za trijumf u ValensijiMarko Simonović

DO POBEDE VODE DVE STVARI: Simonović otkrio "recept" za trijumf u Valensiji

TRAGEDIJA: Preminuo navijač tokom NBA meča NBA

TRAGEDIJA: Preminuo navijač tokom NBA meča

Partizan je furiozno započeo meč i poveo sa 11:2. Publika je nlosila tada igrača, ali odjednom su stali i gosti su čak okrenuli na 13:12. Ipak, crno-beli su na mini odmor otišli sa prednošću od tri razlike (16:13).

Monako je bio dosta bolji u drugoj deonici i zasluženo su na poluvreme otišli sa vođstvom 35:32.

Evroliga, 12. kolo:

Partizan – Monako 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13)

Dvorana: "Štark arena" (Beograd)

Sudije: Huan Karlos Garsija, Matej Boltauzer, Gvido Đovaneti

PARTIZAN: Vukčević 2, Ledej 3, Avramović 2, Koprivica, Panter 25, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 23, Anđušić 2, Doužer 15, Ponitka, Kaboklo 13. Trener: Želimir Obradović.

MONAKO: Okobo 9, Lojd 6, Blosomgejm 4, Braun 10, Dialo 10, Korneli, Voker 3, Motejunas 23, Tarpej, Uatara, Hol 4, Džejms 16. Trener: Saša Obradović.

Što se tiče treće deonice viđeno je mnogo trčanja, ali i grešaka i pogođenih trojki. Pred poslednjih deset minuta bilo je 51:51.

Partizan je odličnom odbranom i sjanom rolom Doužera u napadu stigao do plus osa i tada je Anđušić imao otvoren šut za tri koji nije pogodio.

To su gosti iskoristili i uspeli su da stignu rezultat na dva minuta pre kraja. Imao je Partizan čak i plus tri na 10 sekundi pre kraja i ni to nije bilo dovoljno za pobedu u regularnom toku. Majku Džejmsuje  dopušteno da puca za tri i otišlo se u produžetak.

Tamo su ipak crno-beli stigli do pobede i niko neće pominjati onaj poslednji napad u regularnom toku, kada je van svake logike dopušteno da vrstan šuter kao što je Džejms dobije priliku da uvede meč u dodatnih pet minuta.

Panter je psotigao 25, a Naneli 23, ali Doužerovih 15 je nekako bilo u vrlo važnim momentima, pa bi se moglo reći da je on bio možda i najzaslužniji za trijumf Partizana koji sada posle 12 kola ima polovičan učinak.

Džejms Naneli je imao indeks 25, ali pustio je Majka Džejmsa da pogodi trojku za produžetak, tako da nikako ne može biti bolji od Pi Džej Doužera koji je imao indeks 23.

Prošle sezone Partizan je dobio oba meča protiv Monaka, prvi u Beogradu (100:80), pa onda i na gostovanju (88:84), tako da se već može pričati kako tim iz Kneževine leži šampionu ABA lige.

Uživo tok meča pratite ovde

KRAJ UTAKMICE

45. minut
Motejuns promašuje, a zatim i pravi faul nad Smailagićem. Sudije pokazuju da je nesportski. Pogođena su oba bacanja, ali je brzo izgubljena lopta i Motejunas je smanjio na 87:85, ali samo 1,1 sekundu do kraja. Pali su tada Ledej i Lojd, a sudije su se odlučile za neverovatnu opciju da ništa ne sude. Zatim je fauliran Naneli koji je pogodio oba bacanja za konalnih 89:85.
45. minut
Doužer vraća vođstvo - 84:83. Posle sudskog većanja lopta je za Partizan na 50 sekundi pre kraja. Sudije su svirale faul u napadu Dožeru, a Željko Obradović traži čelendž i sudije daju bacanja za crno-bele. Pi Džej pogađa samo jedno - 85:83. Ostalo je 36,9 sekundi do kraja.
44. minut
Džejms pogađa jedno bacanje, Panter gubi loptu i Braun zakucava u kontri - 82:81. Zatim i lična u napadu Smailagića. Lojd u zadnjoj sekundi napada vraća prednost Monaku - 82:83.
43. minut
Panter za tri - 80:76. Motejunas pogađa oba bacanja i ide malo da se odmori - 80:78.
42. minut
Partizan posle četiri koša u nizu ima tri poena prednosti. Motejuns smanjuje na 77:76.
41. minut
Doužer pogađa samo jedno bacanje - 73:72. Motejunas vraća vođstvo gostima - 73:74.

KRAJ REGULARNOG TOKA

40. minut
Panter promašuje za dva u napadu. Doužer krade loptu Džejmsu, a Panter pogađa u kontri - 70:66. Odmah zatim Džejms pogađa za tri - 70:69. Fauliran je Naneli. Pogađa oba bacanja - 72:69. Ostalo je još deset sekundi. I onda nemogući završetak. Ne pravi se faul i Majk Džejms pogađa za tri. Panter pokušava, ali ne pogađa i ide se u produžetak.
39. minut
Kaboklo pogađa jedno bacanje, a Motejunas gubi loptu. Bruno ponovo ide na liniju bacanja i opet je bio polovičan - 68:66.
38. minut
Motejunas poravnava - 66:66.
37. minut
Prva trojka Majka Džejmsa - 65:64.
36. minut
Gosti su vezali četiri poena i Željko Obradović traži minut odmora - 61:57.
35. minut
Anđušić promašuje trojku za plus 11, a zatim pravi faul. Sudije ga nisu okarkerisale kao nameran, posle čelendža Saše Obradovića.
34. minut
Pi Džej Doužer nastavlja da igra odlično 61:53.
32. minut
Duožer za tri i prednost crno-belih raste - 58:53.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30. minut
Promašili su u jednom napadu za tri i Panter i Doužer i Naneli. U poslednja dva minuta nije bilo koševa - 51:51.
28. minut
Hol poravnava rezultat 48:48. Ledej prvi poeni - 51:48. Okobo i to preko Zeka vraća trojku - 51:51.
27. minut
Sada Naneli vezuje pet poena - 48:46, a zatim Panter pravi faul u napadu. Anđušić prvi put ulazi na teren.
25. minut
Motejunas sa pet poena vraća prednost gostima - 43:46.
24. minut
Panter pogađa za tri uz dodatno bacanje. Uz ta četiri poena vodi Partizan 43:41.
23. minut
Trojka Nanelija uz zvuk sirene - 39:41.
21. minut
Prelepo zakucavanje Smailagića posle asistencije Doužera - 34:36.

KRAJ POLUVREMENA

20. minut
Lojd prodorom dolazi do prvih poena - 32:35. Smailagić greši, ali Džejmsova lopta za tri u kontri nije htela u koš, pa i nije loše za Partizan kako je moglo biti.
18. minut
Naneli prekida seriju gostiju - 27:31. Zatim isti igrač pogađa i za tri - 30:31.
17. minut
Hala zakucava posle promašene trojke Džejmsa - 25:31. Željko Obradović vidno nervozan zove tajm-aut.
16. minut
Okabo ne pogađa otvorenu trojku, ali gosti imaju prednost - 25:29.
15. minut
Kaboklo posle ofanzivnog skoka pogađa za dva - 25:23.
13. minut
Dialo pogađa dva plus jedan - 18:21.
11. minut
Kemba Voker trojkom otvara deonicu - 16:16.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut
Partizan sa tri poena razlike odlazi na mini odmor - 16:13.
8. minut
Gosti poravnavaju skor - 12:12.
7. minut
Monako polako smanjuje rezultat - 11:7.
4. minut
Kaboklo zakucava u kontri - 11:2. Saša Obradović zove taj-aut.
3. minut
Trojka Pantera - 7:2. Publika je na nogama.
2. minut
Gosti su ispinuli bonus za manje od 90 sekundi. Doužer postiže prve poene na meču - 2:0.