27.04.2024.
117.1527
109.2537

MEČ 32. KOLA EVROLIGE

ŠTETA: Hrabri Partizan nije izdržao u poslednjoj deonici! Težak poraz crno-belih

28.03.2024. 19:04
Partizan - Olimpijakos
Partizan - Olimpijakos / Izvor: MN Press

Košarkaši Partizana su izgubili sa 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28) od Olimpijakosau duelu 32. kola Evrolige.

Partizan je fenomenalno pre svega skakački bio u prvoj deonici. Imali su crno-beli deset skokova više (13:3), a na mini odmor su otišli ipak samo sa pet koševa prednosti, jer su u samoj završnici Grci dali četiri poena.

Olimpijakos je brzo stigao prednost u drugoj deonici, ali šest bacanja u desetak sekundi posle namerne lične Mekisiku pred sam kraj su donele veliku prednost Partizanu na poluvremenu (40:32).

PARTIZAN - OLIMPIJAKOS 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 10:28)

Dvorana: Beogradska arena.

Sudije: Huan Karlos Garsija, Mehdi Difala, Karlos Kortez.

Partizan: Smit, Avramović, Koprivica, Panter 19, Smailagić 3, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer 12, Ponitka 8, Kaminski 14, Kaboklo 13. Trener: Obradović.

Olimpijakos: Vokap 11, Vilijams-Gos 17, Rajt 6, Kenan 10, Mitrus long, Larencakis 3, Fol 7, Papanikolau 13, Brazdeikis, Piters 3, Sikma, Mekisik 4. Trener: Barcokas.

Treća četvrtina je donela sjajnu igru Partizana u odbrani i to je donelo da pred poslednjih deset minuta šampion ABA lige ima čak 13 razlike.

Krenuli su gosti sa serijom 12:0 u poslednjoj četvrtini. I to je nekako sputalo crno-bele. Nikako nisu uspeli da povežu redove i izgubili su susret koji posle 30 minuta niko nije mislio da može da se ovako završi.

ŽELJKO OBRADOVIĆ RAZOČARAN

- Izgubljene lopte. Kontrolisali smo meč i zbog izgubljenih lopti smo izgubili meč - rekao je posle meča trener Partizana.

Jorgos Barcokas

- Veoma važna, krucijalna pobeda. Naša odbrana u drugom poluvremenu je bila dobra. Dominirali smo na tom kraju i na kraju pobedili. Svi su igrali sjajno u odbrani, ne samo Vokap i Gos - rekao je trener Olimpijakosa.

KOSTAS PAPANIKOLAU

- Partizan je sjajno startovao, ali momci koji su ušli sa klupe su odradili sjajan posao. Vratili su nas u meč. Oba tima su se sjajno borila. Neizvesna utakmica, mogla je da ode u obasmera. Srećan sam zbog mojih momaka. Borili smo se jako - rekao je košarkaš Olimpijakosa.

40'

(KRAJ) PARTIZAN - OLIMPIJAKOS 69:74

Laranzagis hvata loptu i pogađa jedno bacanje - 67:69. Kaminski poravnava na 44 sekunde pre ktraja. Faul lagano zakucava. Promašuje Partizan dva šuta i Kaminski mora da pravi faul. Oba bacanja je pogodio Vilijams-Gos. Panter promašuje za tri i sve je gotovo. Fal pogađa jedno i to je kraj.

39'

Partizan - Olimpijakos 65:68

Grci pogađaju lako, a zatim i sa bacanja posle faula u napadu Kabokla.

38'

VRAĆAJU SE CRNO-BELI 65:64

Sada opet vodi Partizan.

37'

Gosti vode 61:64

Potpuno je Olimpijakos preokrenuo rezulatat.

35'

Partizan - Olimpijakos 61:58

Konačno poeni i za crno-bele u poslednjoj deonici. Posle ukradene lopte iz kontre pogađa Ponitka.

34'

Partizan - Olimpijakos 59:58

Gos neverovatna trojka i Vokap 2+1 i prednost se istopila.

32'

Partizan - Olimpijakos 59:52

Gosti su se opasno približili.

31'

Partizan - Olimpijakos 59:48

Kao i u trećoj deonici prvi poene postiže Vokap.

30'

KRAJ TREĆE ČETVRTINE (59:46)

Posle trojke Pantera, zakucavanje Fala. Zatim kapiten crno-belih gubi loptu. Fal je uhvatio loptu posle promašaja Gosa i fauliran je, ali crno-beli nisu u bonusu. Nisu uspeli Pirejci da izvedu loptu za pet sekundi. Kaminski uz zvuk sirene spušta uz tablu za 13 razlike.

28'

Partizan - Olimpijakos 52:41

Crno-beli su stigli na 14 razlike, ali Kenan trojkom vraća nadu gostima.

26'

KABOKLO ZAKUCAVA - 50:38

Posle poena Brazilca Barcokas zove tajm-aut.

25'

Partizan - Olimpijakos 46:36

Opet dvocifrena prednost crno-belih.

22'

Partizan - Olimpijakos 40:34

Prve poene u nastavku postiže Vokap.

20'

POLUVREME (40:32)

Partizan sa lepom prednošću odlazi na odmor. Namerna lična Mekisika nad Ponitkom na 19 sekundi je donela četiri bacanja koja je pogodio Poljak, a zatim je i Doužer pogodio oba bacanja. Važnost utakmice je izgleda sputala oba tima, jer je ovo jedno od slabijih poluvremena viđenih ove sezone u Beogradu u Evroligi.

19'

Partizan - Olimpijakos 33:28

Ulaze crno-beli opet u dobar napadački ritam.

17'

PORAVNAVAJU GOSTI - 28:28

Loša igra Partizana je uslovila da Olimpijakos stigne do izjednačenja.

16'

Partizan - Olimpijakos 28:23

Alen Smailigać pogađa za tri! Kada ne mogu bekovi pogađaju ih centri Partizana.

14'

Partizan - Olimpijakos 25:23

Vilijams Gos krade loptu i pogađa lagano. Obradović zove tajm-aut.

12'

NERVOZA I PROMAŠENI OTVORENI ŠUTEVI - 22:17

Oba tima su loše ušla u drugu deonicu. Za 90 sekundi nije viđen ni poen.

10'

KRAJ PRVE ČETVRTINE (22:17)

Partizan ima lepu prednost posle deset minuta, iako su primljena četiri poena na samom kraju.

9'

Partizan - Olimpijakos 20:13

Panter je bio dva puta vezano za dva uspešan.

8'

Partizan - Olimpijakos 16:11

Kaboklo pravi faul u napadu, a to kažnjava Kenan. Kaminski zatim pogađa trojku.

6'

Partizan - Olimpijakos 11:9

Tvrda utakmica, crno-beli imaju čak pet ofanzivnih skokova, naspram nula koliko imaju Grci.

3'

Partizan - Olimpijakos 7:6

Gosti su okrenuli rezultat sa dve trojke, ali iz trećeg napada poentira Bruno Kaboklo za novo vođstvo Partizana.