PARTIZAN PONOVO POBEDIO ZVEZDU! Crno-belima bitka za Jadran, drugi trijumf u četiri dana nad večitim rivalom

30.10.2023. 19:00
KK Partizan, KK Crvena zvezda
KK Partizan, KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Ponovo uzbudljiva završnica.

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu sa 98:87 na domaćem parketu u meču 5. kola regionalne Jadranske lige. Bio je ovo drugi trijumf crno-belih u poslednja četiri dana nad večitim rivalom, jer su ih u četvrtak na istom mestu pobedili u okviru Evrolige.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 98:87 (17:25; 30:11; 25:27; 24:24)

Beogradska arena

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Uroš Nikolić.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 15, Koprivica, Smailagić 8, Jaramaz 6, Naneli 5, Trifunović 6, Anđušić 11, Doužer 12, Kaminski 22.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić 10, Davidovac 7, Mitrović 12, Simonović, Nejpir 23, Tobi 5, Bolomboj 10, Ilić, Kuzmić, Dos Santos 7

Partizan nije najbolje otvorio ovaj susret, bez ideja su bili u napadu, dok je Zvezda lako stizala do poena, u ranoj fazi napada. Uspeo je tim Željka Obradovića da odoli tom prvom naletu i konsoliduje se, ali je usledila serija crveno-belih od 10:0, te su poveli sa 21:11.

Plus osam (25:17) imala je Zvezda nakon prve četvrtine, međutim Paritzan nošen eksplozivnim Aleksom Avramovićem ne samo da je krenuo da hvata priključak, već uspeo i da preokrene. Svoj udeo imao je i sjajni Frenk Kaminski, te je Partizan serijom poena stigao do dvocifrene prednosti na poluvremenu (47:36).

Partizan je blistao na startu drugog poluvremena, sjajno ih je išao šut sa distance, stigli su i do +18 u jednom momentu, ali je domaćin ušao u prazan hod i dopustio Zvezdi da se spusti na -7 pred poslednju deonicu, u koju su ipak crveno-beli ušli sa -9 (72:63).

Trojkom Teodosića Zvezda otvara zadnju deonicu, prilaze gosti, ali Partizan uspeva da se konsoliduje i da preuzme kontrolu, tačnije da zadrži prednost. I ponovo je od velike važnosti bio Aleksa Avramović, koji je defanzivno bio perfektan, uz veoma dobro raspoloženje u napadu. Na drugoj strani sve je preuzimao Nejpir, ali nije bio toliko uspešan.

Dosta penala viđeno je u samom finišu, u kom je ipak Partizan zadržao prednost i slavio na kraju. ž

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Frenk Kaminski sa 22 poena, junak Avramović je dodao 15, a dvocifren je bio Pi Džej Doužer sa 12, koliko je imao i Zek Ledej. Danilo Anđušić brojao je do 11.

Na drugoj strani blistao je Šabaz Nejpir sa 23 poena i posebno se istakao u drugom poluvremenu.

Meč uživo mogli ste pratiti na našem sajtu:

Kraj meča. Partizan - Crvena zvezda 98:87
40. minut
Ponovo Nejpir na penalu. Sada siguran - 94:87. Smailagić ima bacanja. Polovičan 95:87.
39. minut
Ponovo Aleksa sve sam. Prodor, koš pod faulom 91:81. Nejpir koristi 2+1 - 91:84. Ledej iz kornera trojka u završnici napada i to posle sjajnog pasa Alekse - 94:84.  Tajm-aut Sferopulos. Nejpir ponovo ima bacanja 1/2. 94:85. Partizanu ističe napad bez šuta.
38. minut
Nejpir ne pogađa trojku, Avramović faulira Gidraitisa. Potom Aleksa krade loptu, maestralan je u defanzivi i sve sam na polaganje. Sada trojka Nejpira 89:81.
37. minut
Anđušić ne pogađa za tri, ali Aleksa krade loptu Nejpiru. Kaminski snalažljivo pod koše, 87:78.
36. minut
Nejpir sve sam, ne pogađa, ovamo Trifunović promašuje otvorenu trojku. Faul u napadu Zvezde, preinačen u defanzivni crveno-belih, te će biti bacanja za Doužera. Pogađa oba 85:76. Teodosić promašuje trojku, Kaminski ne koristi napad, Doužer faulira Nejpira, koji je na liniji penala - siguran 85:78.
35. minut
Jago trojka 82:76. Kaminski ponovo na penalu, ali je Sferopulos dobio tehničku, te je Partizan sa penala sad imao 2/3 - 83:76.
34. minut
Avramović promašuje trojku, Tobi pogađa dvojku 80:73. Kaminski sa penala 82:73
33. minut
Trojka Davidovca 76:69. Trifunović laki poeni 78:69. Davidovac novi poeni 78:71. Trifunović za Kaminskog 80:71. Gidraitis ne pogađa trojku.
32. minut
Duga dvojka Jaramaza 74:66. Davidovac promašuje trojku. Kaminski na penalu siguran 76:66.
31. minut
Teodosić je šutnuo dve trojke, jednu pogodio 72:66.
Kraj treće deonice - 72:63.
30. minut
Dobar napad Partizana, Kaminski kuca, Tobi na liniji penala 2/2, ali mu jedan nije priznat - 70:62. Naneliju ispada lopta, Teodosić ima bacanja i koristi ih 70:63. Jaramaz iz rolinga sjajno 72:63. Nejpir promašuje težak šut.
29. minut
Ledej promašuje flouter i pravi faul. Zvezda sa penala preko Mitrovića na -10 (68:58). Kaminski pravi korake. Prazan hod Partizana, Nejpir sve sam, ali iz druge 68:60.
28. minut
Anđušić promašuje trojku, a Nejpir o tablu za dva poena pogađa 68:53. Ledej izblokiran, Nejpir pogađa trojku, Zvezda sada se vraća 68:56. Tajm-aut Obraović.
27. minut
Kucanje Bolomboja, Ledej iz preteške pozicije 68:49. Nejpir opet na liniji penala, sada pogađa oba 68:51.
25. minut
Mitrović 2+1. Anđušić za tri 61:44. Nejpir ne pogađa, Teodosić popravlja 61:46.  Naneli trojka 64:46. Nejpir fauliran, sa penala 1/2. 64:47. Jaramaz na drugi obruč 66:47.
24. minut
Naneli pogađa 58:41. Nejpir promašuje trojku pa pravi faul. Avramović u trku ne pogađa trojku 58:41.
23. minut
Trojka Avramovića 56:39. Tajm-aut Zvezda. Dva faula nad Nejpirom u kratkom intervalu, ali mu već u idućem napadu ispada lopta. I Smailagiću isto. Gidraitis promašuje trojku, ali odbojaška asistencija Mitrovića za Davidovca.
22. minut
Sada trojka i Gidraitisa 50:39. Onda i Smailagić istom merom 53:39.
21. minut
Partizan gubi loptu u prvom napadu u nastavku, istom merom uzvraća Zvezda. Trojka Anđušića 50: 36.
Kraj druge četvrtine. 47:36
20. minut
Partizan krade lopti, ali Jaramaz promašuje trojku. Jago na penalima siguran, a onad Avramović blista u napadu 44:36. Faul Gidraitisa u napadu, Doužer trojka 47:36. Ledej ne pogađa trojku sa pola uz zvuk sirene.
19. minut
Gidraitis promašuje trojku pa krade loptu. Zvezda gubi naopad, a Ledej iz eli-jupa pogađa 40:34. Davidovac pravi grešku u koracima. Avramović bacanja 2/2 - 42:34.
18. minut
Nejpir ne pogađa trojku preko Alekse. Gidraitis sa penala pogađa oba, Aleksa ide na ulaz, izblokiran, a onda Doužer ima 2+1 - 38:34.
17. minut
Mitrović pogađa, a onda Avramović prolazi kroz autoput 35:32.
16. minut
Bolomboj kuca 29:30. Kaminski sa penala 2/2. 31:30. Nejpir iz daleka promašuje, kucanje Kaminskog 33:30.
15. minut
Mitrović vrađa vođstvo Zvezdi 27:28. Ledej ne pogađa trojku, malopre je i Avramović. Jago iz daleka promašuje trojku, stigli su do ofanzivnog skok, međutim lopta je vraćena na polovinu Zvezde. Svirano je "preko pola", iako to pravilo ne važi od skoka, ali je Bolombojev dodir sa loptom tumačen kao izbijanje. Ponovo vodi Partizan 29:28.
14. minut
Mitrović sa penala 1/2. Kaminski trojka, vodi Partizan 27:26. Faul Lazarevića u napadu.
13. minut
Jago promašuje trojku. Trifunović polaže za minus jedan 24:25.
13. minut
Ledej iz ćoška 22:25. Tajm- aut Sferopulos.
12. minut
Smailagić krade loptu Teodosiću, Smailagić ne pogađa trojku, ni do obruča nije dobacio u isteku napada 19:25.
11. minut
Doužer dvojka, Simonović promašuje trojku 19:25.
Kraj prve četvrtine - 17:25.
10. minut
Jago sa penala 2/2. 17:25. Avramović promašuje i Tobi isto.
9. minut
Faul Jaga u napadu. Partizan gubi loptu, Tobi pogađa, na drugoj strani Trifunović 17:23.
8. minut
Smailagić trojka 14:11. Jago promašuje van 6,75. Naneli solira i promašuje, Smailagić ofanzivni skok, fauliran i na penalima je. 1/2 - 15:21.
7. minut
Jaramaz sa bacanja 0/2. Trojka Teodosića 11:18. Ledej je ne pogađa, ali Gidraitis da... 11:21.
6. minut
Nejpir prolazi Jaramaza i polaže 11:13. Sada Anđušić promašuje trojku, a Bolomboj zakucava na drugoj strani 11:15.
5. minut
Gidraitis promašuje trojku, Naneli isto, ali sada trojka Anđušića 11:11.
4. minut
Faul Smailagića u napadu, Davidovac gubi loptu, a onda faul Zvezde u kontri Anđušića. On je potom ušao u prodor i pogodio 6:11. Bolomboj snažan, ali ostaje bez poena, Kaminski zakucava 8:11.
3. minut
Ledej sa jedne noge ne pogađa, zatim pravi faul u defanzivi. Nejprim promašuje, ponovo imaju ekstra napad, Gidraitis trojka 4:9. Jaramaz promašuje, a onda Davidovac za Mitrovića za 4:11.
2. minut
Kaminski ima dva bacanja, siguran 4:4. Gidraitis promašuje trojku, ofanzivni skok, a onda Bolomboj dobar za 4:6.
1. minut
Gedraitis polaže za početno vođstvo 0:2, Kaminski fauliran, Ledej pogađa nestvarnim flouterom 2:2. Bolomboj polaže 2:4.
1. minut
Počeo je susret, petorke su: PARTIZAN: Jaramaz, Naneli, Anđušić, Ledej, Kaminski. CRVENA ZVEZDA: Nejpir, Giedraitis, Davidovac, Mitrović, Bolomboj.

Uoči meča:

Partizan je kiksnuo u regionalnom takmičenju, pošto je poražen od Mege, dok je Zvezda za sada maksimalna.

Crno-beli će biti bez kapitena Kevina Pantera i Mateuša Ponitke, dok će crveno-beli igrati bez svog kapitena Branka Lazića, Nemanje Nedovića, a upitan je i nastup Adama Hange.

Šta o susretu večitih kaže Aca Trica?

PARTIZAN JE DALEKO OPTEREĆENIJI U OVOM MEČU: Evo na čijoj bi klupi radije bio Aco PetrovićAleksandar Petrović